Як відновлювати Windows через консоль.

Напевно, немає такого користувача ПК, якому не доводилося б заново операційну систему і який би не знав, наскільки це клопітка справа. Якщо переустановка Windows - це ще півбіди, але от заново встановлювати всі потрібні драйвера і програми неабияк набридає. Але ж зовсім необов'язково встановлювати заново Windows з нуля. Можна відновити працездатність операційної системи, використовуючи консоль відновлення.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, диск з операційною системою Windows
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер і встановіть в оптичний привід диск з Windows (той же диск, з якого була встановлена операційна система). Перезавантажте комп'ютер. Відразу після того як ви натиснули кнопку перезавантаження, безперервно натискайте на клавіатурі F5 (як альтернатива, в залежності від моделі материнської плати, можуть виступати клавіші F8 або F12). Ви потрапите в меню, де можна буде вибрати пристрій запуску системи. Виберіть ваш оптичний привід (CD/DVD) і натисніть Enter. Після того як диск розкрутиться, натисніть на клавіатурі будь-яку клавішу.
2
Програма установки почне збирати інформацію про комп'ютер. Під час цього процесу нічого не натискайте. Дочекайтеся, поки на екрані не з'явиться діалогове вікно, після чого натисніть клавішу R. Знову чекайте, поки у вікні ви не побачите назва операційної системи, встановленої на цьому комп'ютері. Після цього натисніть «1», а потім клавішу Enter. В наступному віконці ви повинні ввести пароль та ім'я адміністратора. Якщо ви не змінювали пароль (або взагалі його не ставили), залиште ці рядки без зміни. Двічі натисніть Enter.
3
У наступному вікні необхідно буде набирати команди, за допомогою яких можна відновити Windows. Введіть команду chkdsk/r. Вінчестер буде сканувати на наявність помилок і якщо такі знайдуться, вони будуть автоматично усунуті.
4
Якщо попередня команда не допомогла відновити роботу операційної системи, наберіть Fixmbr. Завантажувальний сектор буде повністю перезаписан. Це повинно ліквідувати повністю всі помилки.
5
За допомогою якої з команд відновиться операційна система, залежить від причини виходу з ладу Windows. Після того як помилка буде усунена, операційна система повинна запуститися в нормальному режимі. Перевстановлювати драйвера і програми не буде потрібно.