Як зберегти екологію.

«Чистота - запорука здоров'я!» - Вчить мультяшний пінгвін. І підтверджують вчені: тривалість життя безпосередньо залежить від середовища, в якій ви живете. Але мало хто знає, що турбота про екологію - це щось більше, ніж донести папірець до мусорки. Кожному під силу зробити своє місто чистішим, не докладаючи великих зусиль, та ще й заощадивши при цьому.
Інструкція
1
Не кидайте непогашені сигарету в сміттєвий бак. Гарячі побутові відходи виділяють величезну кількість шкідливих речовин - фенол, формальдегід та інші компоненти.
2
Якщо у вашому дворі початку копіться несанкціоноване звалище - не боріться з нею самостійно. Доможіться її вивезення на спеціалізований сміттєпереробний завод. Але тільки не запалюйте! Палаюча звалище принесе вам більше шкоди, ніж просто лежача неохайною купою. Ви в буквальному сенсі потрава себе, сім'ю і сусідів.
3
Те ж можна віднести і до купам листя восени. Найкращим виходом буде скласти опале листя в сміттєві пакети, зарити або дати перепреть в купах. До весни відмінне добриво для клумби біля під'їзду готово!
4
Вихлопні гази не менш отруйні: в них містяться вуглекислий газ, чадний газ, недоокислені продукти згоряння бензину, сполуки свинцю, використовуваного для підвищення октанового числа. Поки альтернативні загальнодоступні джерела енергії для автомобілів не знайдені, поради екологів пересісти на електро- або солнцемобили виглядають непереконливими. Але ви можете вимкнути мотор, поки стоїте в пробці або на світлофорі - заощадите бензин і побережете екологію .
5
Влітку віддайте перевагу скутеру або велосипеду. Це хороший вибір, якщо до роботи недалеко - маневренно і економічно, а у випадку з велосипедом, корисно для здоров'я.
6
Будьте економні, використовуючи воду, електрику і газ. На перший погляд, зв'язок між екологією і водопровідною водою з електрикою неочевидна. Але задумайтеся, скільки природного газу спалено, щоб з вашого крана текла гаряча вода, чи скільки ресурсів споживає середнього розміру ГЕС (не кажучи вже про АЕС).
7
І якщо у вас є можливість, посадите хоча б одне дерево.
Зверніть увагу
Енергозберігаючі лампи містять ртуть. Їх потрібно утилізуватися особливим чином.
Корисна порада
Використовуйте пластикові пакети повторно.