Як відіпрати жир.

Вам, напевно, відомі ці неприємні жирні плями на одязі, меблів, килимах ... Чи знайомі і спроби вручну або за допомогою щітки відтерти забруднення. А якщо тканина делікатна або застаріле пляма не піддається чищенню? У кожному разі, зневірятися не варто. Ймовірно, для цього плями просто не підходить обраний вами спосіб боротьби з ним. Врахуйте, що свіжі плями завжди легше відіпрати, ніж застарілі.
Вам знадобиться
  • засіб для миття посуду, сіль, серветки, праска, тальк, картопляний крохмаль, оцет, спирт, бензин, нашатир
Інструкція
1
Якщо пляма тільки недавно з'явилося, можна використовувати такі засоби: 1. Побутова хімія.Подложіте під тканину чисту ганчірочку. Нанесіть на пляму тампоном з марлі миючий або пятновиводящих засіб, який є під рукою. Це може бути «Ваніш», «Антіпятін», добре допомагає засіб для миття посуду. Розподіліть склад від країв плями до середини і залиште на 10-15 хвилин. Ретельно промийте тканину водою.
2
2. Соль.Прісипьте забруднення сіллю і залиште на деякий час, після чого сіль струсіть. Повторюйте процедуру до тих пір, поки пляма не зникне.
3
3. Праска і салфеткі.С лицьової та зворотньої сторони покладіть в кілька шарів серветки або туалетний папір. Нагрійте праску і пропрасуйте пляму - серветки повинні ввібрати жир.
4
4. Мел або тальк.С двох сторін тканини нанесіть по два шари: перший - порошок, другий - папір. Придавите чим-небудь важким і залиште на 24 години. Після струсіть крейду і виперіть річ або ретельно промийте губкою.
5
5. Картопляний крахмал.Нанесіте шар крохмалю на пляму і розітріть по поверхні забруднення. Відразу гарненько струсіть і нанесіть новий шар. Процедуру продовжуйте до зникнення плями.
6
Якщо пляма давно з'явилося на вашому одязі або меблів і встигло повністю вбратися, спробуйте один з нижчеперелічених способів: 1. Знову ж побутова хімія - засіб для миття посуду або рідкий засіб для видалення жиру з різних поверхонь. Нанесіть його на 30 хвилин, потім ретельно змийте. Бажано змивати гарячою водою, якщо дозволяє тканина. Можна повторити кілька разів.
7
2. Оцет і вода.Смешайте оцет і воду в пропорції 1: 1, нанесіть суміш на забруднення і дайте висохнути. Після промийте тканину водою.
8
3. Спирт, бензин і нашатирь.Пріготовьте ефективний розчин з їдальні ложки чистого спирту, половини чайної ложки бензину і чайної ложки нашатирного спирту. Просочіть пляма і залиште до повного висихання. Виперіть річ, бажано в гарячій воді.
Зверніть увагу
Будьте обережні з кольоровими і ненатуральними тканинами. Хімічні засоби краще спробувати нанести на запасний шматочок матеріалу, а якщо його немає, то на будь малопомітний ділянку вироби. Не використовуйте праску для роботи з ворсистими тканинами.
Немає нічого прикрого, ніж посадити на одяг або оббивку меблів жирну пляму. Однак не варто засмучуватися: це пляма можна видалити. Спосіб виведення плями жиру залежатиме від того, наскільки швидко ви вирішили позбутися від забруднення.
Вам знадобиться
  • Залежно від способу: сіль, борошно, тальк, промокальний папір, бензин або інший розчинник, засіб для виведення плям, крейда, мило, чиста біла ганчірочка, порошок паленої магнезії.
Інструкція
1
Якщо жирне пляма не застаріле, а свіже, його можна видалити простий сіллю. Для цього поверхню плями рясно посипте сіллю і тихенько потріть. Так треба зробити кілька разів. Замість солі підійде також борошно, краще картофельная.Еслі жиром щойно закапати вовняна або шовкова річ, пляма можна спробувати вивести за допомогою тальку, товченої крейди або паленої магнезії. Посипте тальком або іншими згаданими вище порошками пляма і накрийте зверху промокальним папером. Замість паперу можна використовувати звичайну чисту білу тряпочку.Еще один шар промокальним папери (або ганчірочку) покладіть з іншого боку тканини, під пляму. Пропрасуйте поверхню теплою праскою. Можна потім поставити зверху гніт і залишити до завтра.
2
Якщо жирні плями на вашому одязі або тканинній оббивці застарілі, доведеться скористатися радикальними засобами. В таких випадках може допомогти скипидар, ацетон, бензин або інший розчинник. Добре діють також спеціальні засоби для виведення плям. Вони представляють із себе суміш різних растворітелей.Прежде, ніж чистити тканину за допомогою спеціальних засобів, треба пропрасувати пляму теплою праскою, підклавши знизу і зверху промокальний тканину, як це було описано вище. Потім можна нанести на чисту ганчірочку розчинник або іншу підходящу рідина і починати очищати поверхню тканини. Терти слід від країв плями до його середини. це робиться для того. щоб не залишилося розмитих ореолов.После цього потрібно знову повторити процедуру проглаживания теплою праскою. Не забудьте покласти на пляму і під нього промокальний папір. Тільки після цього річ можна прати.
3
Якщо пляма від жиру прикрашає річ, яку прати можна, його можна спробувати очистити за допомогою борошна. Візьміть картопляну муку, нагрійте її. Потім посипте великою кількістю гарячої борошна пляма. Внизу, під жирним плямою, повинна лежати чиста біла тряпочка.Через 20-25 хвилин очистіть поверхню від муки і повторіть процедуру знову. Так потрібно робити до тих пір, поки пляма не буде виведено. Потім можна почистити річ щіткою.
Корисна порада
Якщо ви вирішили скористатися розчинником або засобом для виведення плям, будьте обережні. Справа в тому, що всі ці рідини вогненебезпечні та летючі. Тому зберігати їх треба в щільно закритих ємностях. Не можна запалювати вогонь в кімнаті, де ви чистите розчинником річ.