Як грати на блокфлейте.

Блокфлейта, популярна в добахівської епоху, витісненою поперечної оркестрової флейтою. Сплеск інтересу до блокфлейте в 20 столітті привів до того, що сьогодні по всьому світу існують тисячі ансамблів та оркестрів; на ній виконують як класичну, так і сучасну музику. На жаль, професійної школи гри на блокфлейте в Росії немає, але можна спробувати навчитися грати самостійно.
Вам знадобиться
  • - блокфлейта (бажано сопрано);
  • - самовчитель;
  • - знання елементарної теорії музики та сольфеджіо.
Інструкція
1
Знайдіть викладача. Музичних шкіл, де викладають блокфлейту, як самостійний інструмент, в Росії немає (за рідкісним винятком). Її вивчають як підготовчий інструмент в ДШМ, але на другому-третьому році викладачі переводять дітей на кларнет, оркестрову флейту або саксофон.Еслі ви не підходите для музичної школи за віком, найрозумніше знайти репетитора з блокфлейте . Заняття з викладачем можуть носити тимчасовий характер: за пару місяців регулярних уроків ви будете цілком стерпно грати прості мелодії.
2
Шукайте звук. Починайте розігруватися з середніх нот: соль-ля-сі. Потім розробляйте нижні і верхні звуки. Звіряйте точність взяття звуку з еталоном (наприклад, з синтезатором) .Не забувайте рух язиком: ви повинні як би говорити «ту-ту-ту» (інші педагоги просять «дю-дю-дю»). Це дозволить відокремити звуки один від одного. Якщо ви займаєтеся самостійно, шукайте поради та інструкції в самовчителі і на тематичних сайтах.
3
Займіться диханням. Блокфлейта іноді допомагає позбавиться від респіраторних захворювань, тому що гра пов'язана з рівним диханням. Специфіка гри на цьому інструменті - природний видих. Не слід форсувати або послаблювати його: щільна, рівномірна повітряний струмінь забезпечить гарний звук. Коли граєте який-небудь твір, слід розставити коми в нотах там, де логічно брати дихання.
4
Починайте з нескладних мелодій. Репертуар для блокфлейти різноманітний. Якщо граєте без колективу, беріть будь-які мелодії, які не перевищують діапазон двох октав. На сайтах можна пошукати ноти спеціально для блокфлейти.Музіціруйте з друзями, пробуйте імпровізувати. Блокфлейта хороша компактністю і мобільністю: беріть її в ліс і в село до бабусі. Підбирайте знайомі мелодії на слух.
Зверніть увагу
Є дві аплікатурние системи: німецька та барочна. Німецька простіше, але професійні інструменти, як правило, барочної системи.
Корисна порада
Сімейство блокфлейт включає в себе інструменти різних розмірів. Найбільш поширені: сопраніно, сопрано, альт, тенор, бас (перераховані від невеликого розміру і високого звучання до великому розміру і низькому звучанню) .Існують більш екзотичні різновиди: мініатюрна блокфлейта гаркляйн або контрабас.