Як зварити клейстер з крохмалю. зварити клей для шпалер з крохмалю.

Незважаючи на широкий асортимент різноманітних клеять складів в магазинах будівельних матеріалів, саморобний крохмальний клейстер і раніше досить часто використовується для утеплення вікон, аплікацій з паперу і картону, грунтування стін та обклеювання їх шпалерами. Він має свою перевагу - прозорість, завдяки якій навіть на найніжнішої і білому папері не залишається некрасивих жовтих плям. Якщо ж надалі буде необхідно видалити папір, обклеєну клейстер ом, то це легко зробити за допомогою гарячої води.
Вам знадобиться
  • - Картопляний крохмаль;
  • - сито;
  • - тепла вода;
  • - окріп;
  • - ємність для розведення клейстеру ;
  • - чайник;
  • - ложка або палиця для розмішування клейстеру;
  • - друшляк;
  • - марля;
  • - столярний клей або клей ПВА (при необхідності).
Інструкція
1
Підготуйте крохмаль для приготування клейстер а. Для цього необхідно ретельно просіяти його через дрібне сито, щоб виключити появу в засобі які не розчинилися грудочок і механічних забруднень. Після цього залийте підготовлене сировину теплою водою і гарненько перемішайте, щоб вийшло рідке тісто (як для млинчиків). Важливо правильно розрахувати необхідну кількість крохмалю. Зазвичай на відро води буває достатнім кілограма сухого порошку.
2
Починайте вводити в крохмальну кашку крутий окріп, заварюючи клейстер . Цівка повинна бути тонкою і не перериватися (наприклад, лийте воду з носика чайника). Вимішайте отриману суміш, поки вона не стане однорідною. Заважати необхідно інтенсивно, довгою палицею або ложкою, щоб розбити утворювались в масі грудочки. Навіть якщо клейстер в посуді вже завариться і стане прозорим, продовжуйте доливати решту обсягу киплячої води. Зверніть увагу на те, що під час охолодження розчин загусне.
3
Процідіть свіжий гарячий крохмальний клейстер через шматок марлі, постеленной на друшляк. Можна використовувати для цього також дрібне сито. Не можна допускати грудок в клеїть складі, інакше це погано позначиться на результатах вашої подальшої роботи. Якщо правильно зварити клейстер з крохмалю у вас не вийшло, розчинити велику кількість грудок в ньому можна на водяній бані. Після цієї процедури розчин необхідно відфільтрувати.
4
Виправити недолік клейстер а - його погану стійкість до вологи - і підвищити його склеювальні здібності можна за допомогою тих чи інших промислових добавок. Склад буде краще схоплюватися, якщо у відро свіжого клейстер а ввести стакан столярного клею (попередньо розведеного у воді) або клею ПВА. Приготована суміш може послужити хорошою ґрунтовкою навіть на поверхнях стіни, раніше пофарбованої олійною фарбою. Однак не забувайте, що працювати з промисловими добавками доведеться обережно - збагачений ними крохмальний клейстер може залишити забруднення на світлій паперової поверхні.
Корисна порада
Точно розрахуйте необхідну кількість сировини для приготування клейстеру. У готовий розчин у міру роботи буде вже неможливо додати ні сухого порошку, ні окропу. На другу добу клеюча здатність складу знизиться, тому не робіть запасів, - краще доварюйте його в міру необхідності.