Як навчитися грати з дитиною. Як грати з дитиною в олімпіаду.

Дитина дуже залежимо від дорослих людей, потребує їх підтримці, участі і турботи. Він чекає від дорослого безпосередньої участі у всіх його справах. Основним видом діяльності малюка є гра, тому дорослий повинен навчитися грати з дитиною.
Інструкція
1
Щоб навчитися грати з дитиною, бажано спочатку вивчити його вікові психологічні особливості, тому ігрова діяльність малюка, дошкільника і молодшого школяра різна. Знаючи ці особливості, приступайте до вибору ігор, виходячи з їх змісту, того, яке місце вони займають у житті дітей, в їх вихованні та навчанні.
2
Потім підготуйте необхідний для гри реквізит. Бажано це зробити разом з малюком. Познайомте дитину з правилами обраної гри.
3
Граючи з малюком, спробуйте поставити себе на його місце, постарайтеся увійти в роль, згадайте про те, що ви самі колись були дитиною. Грайте чесно: не тисніть на малюка з позиції дорослого, але й не програє йому спеціально, вважаючи маленьким. У невимушеній формі намагайтеся зробити так, щоб гра принесла користь. Радійте разом з малюком його перемозі в грі. У разі програшу дитини, вчіть його адекватно сприймати невдачу, розуміти, що в грі головне участь, а не перемога.
4
Спробуйте разом з малюком трохи змінити сюжет або правила гри. Можливо, це сподобається ребенку.Можно спробувати придумати разом свою ігру.Помніте, що гра займає важливе місце в розвитку малюка, тому є основним видом його діяльності. Саме через гру дитина освоює навколишній світ, пізнає закони взаємодії. Пам'ятайте головне: грати з дитиною - це не означає запропонувати йому великий вибір іграшок та розвиваючих посібників, а бути поруч. Адже йому хочеться, щоб близькі люди грали з ним самі. Навіть коли дитина навчився грати самостійно, батьківська підтримка і оцінка його дій будуть йому необхідні.
5
Дотримуйтеся наступних правил у грі з малюком: 1. У дитини завжди має бути час для гри! І коли він ще тільки лежить в колисці, і коли робить перші кроки, і коли складає слова в речення. І особливо, коли він починає готуватися до школе.2. Спілкування з дітьми завжди повинно бути по-справжньому щирим, непідробним, і гру з дитиною слід починати тільки в гарному духа.3. Добре, якщо батьки щодня планують час для ігор, але і несподівано склалися для гри ситуації теж не варто упускати. Адже гру можна придумати з нічого, з приводу, досить тільки допитливого погляду малюка на якийсь предмет чи подію. 4. Якщо для дитини одного-двох років у грі на першому місці стоять батьки, то дітворі постарше вже пора вчитися грати в колективі. Щоб «домашні» діти не минули такий важливий для становлення особистості період, як рольові ігри, слід частіше запрошувати в будинок однолітків.
Зверніть увагу
На думку психологів, діти, які не дограли в дитинстві, обов'язково «дограють» в старшому віці, і часом гри у них далеко не безпечні.
Літо - чудова пора для ігор і відпочинку. Проведіть його з користю для своєї дитини, його здоров'я і розвитку. Згадайте своє дитячі ігри, почитайте разом книги, сходіть в бібліотеку або в кіно. Втім, це лише маленька частина того, чим можна зайнятися з дитиною в літній час.
Літо - найвдаліший час для корисного проведення часу з дитиною. Будучи на природі, на вулиці, пограйте з дітьми в рухливі ігри. Хлопчики із задоволенням візьмуть участь в змаганні з футболу. Хоча і серед дівчаток є справжні шанувальниці даного виду спорту. А якщо у вас збереться декілька дітей, то футбольний міні-турнір буде забезпечений. Проявіть трохи фантазії і влаштуйте казкові змагання. Для участі в них них нехай кожна дитина придумає для себе роль костюм будь-якого книжкового або мультиплікаційного персонажа.Впрочем, з м'ячем можна придумати багато ігор і не просто рухливих, а розвиваючих. Наприклад, серед дітей користуються популярністю гри «Так - ні», «Живе - неживе», «Їстівне - неїстівне». Плюсом такої гри є те, що нею можна охопити будь-яке число хлопців. До того ж тут присутній елемент навчання. Для гри нехай хлопці встануть в коло, а ведучий - в центр. Завдання ведучого - називати слова, а учасників ловити м'яч, якщо назване слово відповідає умовам гри. Наприклад, граючи в «Живе - неживе», домовтеся, що якщо назване ведучим слово відноситься до живої природи, гравець просто ловить м'яч, якщо до неживої - здійснює бавовна і тільки після цього ловить м'яч. Варіацій для такої гри може бути багато. Вона, до речі, дуже зручна при вивченні таблиці множення, правил російської мови, назв міст, овочів і фруктів тощо і підходить для малюків і учнів початкових і середніх классов.Еслі ви віддаєте перевагу займатися спортом, придбайте велосипеди для себе і дитину і здійснюйте сімейні поїздки. У всі часи гра в «класики» приваблювала не тільки дівчаток, але і хлопчиків. А ще є відмінні гри в бадмінтон, волейбол. Можна влаштувати спортивні естафети. Для них вам знадобляться спеціальні снаряди: обручі, кеглі, скакалки. При їх отсутвие використовуйте підручні засоби - пластикові пляшки, білизняний мотузок, шнурки, м'ячі. Є ще багато інших цікавих і цікавих ігор: хованки, квача, струмочки, гилка, чехарда. Розкажіть про них дітям, і, можливо, вони зацікавляться.