Як побудувати свій виступ.

Уміння виступати на публіці дано не кожному, але це не означає, що риториці не можна навчитися. За багато століть розвитку ораторського мистецтва на сьогоднішній день накопичилося величезна кількість інформації, яка допоможе вам підкорити публіку. До ораторському мистецтву, тому в якому його розуміли його засновники-греки, додалися знання з інших наук, таких як орфоепія, психологія, лінгвістика, соціологія та багато інших. Всі ці знання знадобляться вам, якщо ви вирішили почати вивчати ази риторики.
Інструкція
1
Підготовка будь-якого виступу починається на папері або на екрані монітора. Ви повинні визначитися з головною ідеєю вашої розповіді, визначенням ключових слів і фраз. Подумайте над яскравими прикладами, волаючи до чуттєвого сприйняття людини, приємних спогадів і завершите на позитивній ноті.
2
Написавши мова, потренуйтеся почитати її будинку, а найкраще знати її на зубок - так, щоб ви в непередбаченій ситуації могли без заминок почати свій розповіді з будь-якого місця.
3
Порада: найкраще говорити без листа. Промова, виголошена як від себе, покращує сприйняття поданої інформації.
4
Почитайте свою промову перед кимось. Не думайте про помилки, помилки вдосконалюють нас, думайте про ваші успіхи. Психологи радять записувати ваші удачі, і це стосується не тільки виступи, але й повсякденному житті.
5
Пам'ятайте про те, що для підготовки виступу вам потрібно розширити свої пізнання і кругозір. Адже виступаючий повинен володіти увагою залу і реагувати на нього.
6
Якщо ви втрачаєте аудиторію, то можна в тему пожартувати, але пам'ятайте! жарт повинна бути лаконічною, гострої і обов'язково на тему вашого виступу, або пов'язана з ним.
7
Якщо ви не впевнені у своїх силах, ризикувати не варто, а увага залу постаратися залучити яким-небудь прикладом, який повинен бути заготовлений на всякий випадок.
8
Пам'ятайте, що люди сприймають інформацію перші й останні хвилини мовлення, тому постарайтеся розмістити в цих відрізках часу головні тези вашого виступу.
9
Звертайтеся до слухачів так, як ніби ви розмовляєте окремо з кожним. Але для того щоб не губитися, особливо якщо ви новачок у цій справі, визначте для себе трьох осіб в різних кінцях залу і по черзі дивіться на них, так буде створюватися враження, ніби ви дивитеся на всіх людей, що сидять в залі.
10
Наведіть вашу мову в читабельний вигляд, тобто виділіть головне, зробіть текст зручним для читання (збільшіть шрифт, міжрядковий інтервал), визначте для себе інтонації, з якими ви будете читати те чи інше висловлювання.
11
Кажете, не напружуючи голосу, але так щоб вас чули. Якщо у вас існують проблеми з дикцією, вам потрібно звернутися до фахівця, особливо якщо виступи є невід'ємною частиною вашої роботи. На сьогоднішній день існує величезна кількість центрів, в яких вам можуть допомогти не тільки поліпшити дикцію, але і впоратися зі страхами, навчитися читати жести співрозмовника і багато іншого.
12
Підготувати мова нескладно. Як казав Платон, мова - це той же організм, з руками, ногами і головою, головне, щоб все це було єдино.