Як поставити нейлонову струну.

У нейлонових струн є свої переваги і свої недоліки перед металевими. На них легше вчитися грати, оскільки вони м'які і ними практично неможливо натерти пальці лівої руки до кривавих мозолів. Але нейлонові струни можна натягувати тільки на хороший інструмент. На дешевих гітарах масового випуску вони найчастіше звучать дуже глухо. Нейлонові струни чутливі до зміни умов, для них дуже важливі зміни температури і вологості. Крім того, вони тягнуться і перший час їх доводиться часто підлаштовувати.
Вам знадобиться
  • - гітара;
  • - нейлонові струни;
  • - камертон.
Інструкція
1
Нейлонові струни бувають двох типів. У одних на кінці є барабан, і такі струни натягують точно так само, як металеві. Потрібно просунути струну в потрібний отвір підставки, простягнути по грифу, протягнути в відповідний отвір кілочка і налаштувати.
2
Колки, розташовані у верхній частині головки грифа, крутите проти годинникової стрілки, нижні - за годинниковою, а середні так, як вам зручно. Напрямок визначається в положенні, коли гітара лежить на плоскій поверхні бічної декою до вас, а колки, які ви крутите в даний момент, знаходяться безпосередньо перед вами.
3
Якщо барабана немає, то струну можна натягнути двома способами. Зробіть штучний барабан, просто зав'язавши кінець струни вузликом такого розміру, щоб він не проскакував в отвір підставки. Після цього точно так само, як і в першому випадку, простягніть струну крізь отвір, проведіть по грифу і закріпіть на кілку.
4
Можна зробити й інакше. Проведіть струну в потрібний отвір так, щоб зовні залишився досить довгий відрізок. Проведіть струну по грифу, закріпіть на потрібному колке одним витком. Поверніться до початку струни. Обведіть залишилися зовні шматком підставку зверху і зав'яжіть вільний кінець струни навколо вже натягнутою її частини подвійним вузлом. Вузли можна застосовувати різні. Необхідно, щоб струна міцно трималася.
5
У деяких імпортних і замовних гітар струни протягуються НЕ через отвори, а по верху підставки. Кріпляться вони до спеціальних штифтам. В цьому випадку на струні робиться петля, яка і надівається на штифт, а далі натягується точно так само, як і у всіх інших випадках.
Зверніть увагу
На кілку не повинно бути більше трьох витків, інакше може вийти перетяжка, і струна порветься. Купуйте струни строго за розміром гітари; Не варто натягувати нейлонові струни на 12-струнну гітару, навіть якщо вона зроблена з якісного матеріалу. Кращого звучання таким способом добитися не вдасться; Починати натягувати струни краще з останніх (більш товстих), а налаштовують спочатку перші; Налаштовувати нейлонові струни необхідно по камертону.