Як розкрутити аптеку.

Аптечний бізнес сьогодні як і раніше залишається привабливим для багатьох підприємців. При продуманому бізнес-плані аптека може окупити витрати на її відкриття і почати стабільно приносити прибуток вже на першому-другому році після початку продажів. Багато що залежить від того, наскільки грамотно буде «розкручений» магазин здоров'я.
Інструкція
1
Аптеки сьогодні - це і традиційні аптеки, і аптечні пункти, і кіоски, і супермаркети. Їх відрізняють багато ознак: асортимент ліків, можливість самообслуговування, перелік нормативних вимог. При цьому грамотні маркетингові рішення - запорука успішної роботи в будь-яких форматах. Розглянемо деякі з них.
2
Найважливіший фактор стабільної роботи аптеки - місце розташування. Воно повинно забезпечити бажаний трафік, тобто прохідність покупців через вашу торгову точку. Близькість зупинок транспорту, великих торгових центрів, медичних установ і т.д. суттєво впливає на потоки відвідувачів. При «запуску» аптеки зверніть увагу на сезон. Кращий час - з вересня по квітень: влітку ліків купують менше.
3
Успіх продажів в аптеці залежить від ефективності товарної політики, яка визначається споживчим попитом. Постійна наявність в аптеці приносять прибуток ліків (т.зв. генераторів прибутку) - гарантія фінансового благополуччя компаніі.Спрос знову ж таки може формуватися місцем, де знаходиться аптека. Якщо поруч - дитяча поліклініка, спеціалізацією може стати продаж ліків, що призначаються педіатрами. Прибуток принесуть також засоби по догляду за дітьми, дитяче харчування, підгузники - парафармацевтические товари. А якщо поруч лікарня-стаціонар? Очевидно, що більш затребуваними виявляться ампульні препарати.
4
Ключове питання - кадри. Важливо не помилитися у виборі завідувача аптекою. Вимоги повинні бути жорсткими: вища фармацевтична освіта (провізор), курси підвищення кваліфікації кожні п'ять років, досвід роботи - мінімум 3-5 років. Завдання фармацевтів-співробітників - заслужити довіру пацієнтів: компетентністю, культурою спілкування. Відвідувачі аптек, як правило, нездорові люди, і їм нерідко властива дратівливість. Тут важлива терплячість продавців, почуття такту, доброзичливість. Що стосується професійної консультації, то це - невід'ємна частина роботи фармацевтів.
5
Впливає на продажу імідж аптеки. Його складають і якість фармпродукції, і дизайн приміщення, і продуманий сервіс. Важливий для споживача і графік роботи аптеки. Чи зручний ваш? Використовуйте можливість поліпшити обслуговування за допомогою звичайного телефону. Будьте готові дати довідку про наявність ліків, за дзвінком клієнта замовити товар зі складу і т.д. Телефон можна вказати в рекламних листівках, на пакетах для ліків, на бланках докторів довколишніх поліклінік, з якими ви налагодили співпрацю. Багато аптеки в свій сервіс включають безкоштовне вимірювання тиску, зважування і т.д. «Просунуті» аптеки мають свої сайти - з усіма потенційними можливостями, які дає Інтернет.
6
Для популяризації своєї аптеки творчо використовуйте різноманітні рекламні методи: традиційне інформування по різних каналах, промоакції, розпродажі запасів ліків з дисконтом, благодійні заходи, знижки соціально незахищеним категоріям споживачів - пенсіонерам, багатодітним сім'ям, інвалідам і т.д.
Зверніть увагу
В етичний кодекс співробітника аптеки входить поняття підтримки авторитету лікаря. Критика його вибору щодо фармпрепаратів співробітниками аптеки повинна бути виключена.
Корисна порада
Щоб продажі в аптеці були успішними, бажано вести облік постійних клієнтів та надавати їм інформаційну допомогу. Актуально знати таких покупців в обличчя, називати по імені-по батькові і навіть справлятися про самопочуття після прийому придбаного у вас препарату. Саме так створюється коло прихильників вашої компанії в конкурентному середовищі.