Як встановити циркуляційний насос опалення. нормативи по монтажу циркуляційного насоса опалення.

Вже пішли в далеке минуле гравітаційні системи опалення , коли вода в трубах рухалася самопливом. Сучасний будинок навряд чи буде оснащений такою давньою системою. Це не вигідно, ні з точки зору економії, ні з точки зору споживача. Тому сучасним рішенням руху води в опалювальній системі є циркуляційний насос.
Інструкція
1
Практично всі нинішні опалювальні системи, і системи гарячого постачання обладнані циркуляційними насос ами. Завдяки такому обладнанню збільшується ККД опалювальної системи, зменшується витрата палива і збільшується швидкість нагріву приміщення. Крім цього, для такої системи можна використовувати труби меншого діаметру, ніж в системах природної циркуляції, за рахунок цього обсяг теплоносія скорочується, і в цілому це істотно знижує вартість всієї системи.
2
Циркуляційний насос в закритій системі (з мембранним баком) краще монтувати на зворотному трубопроводі, і по можливості ближче до самого мембранному баку. В разі неправильного встановлення насос а в опалювальну систему, це може спричинити до скорочення експлуатаційного терміну насос а чи його поломки. Найпоширеніша помилка - це неправильний монтаж насос а на трубопровід. Насос потрібно встановлювати таким чином, що б вал двигуна перебував у горизонтальному положенні. Якщо встановити вал електродвигуна у вертикальному положенні, то не виключено скупчення повітря, який буде заважати нормальній мастилі підшипників.
3
клемних насос ний модуль повинен бути вгорі. А саму систему необхідно ретельно промити і видалити всі тверді частинки. В процесі монтажу постарайтеся виключити всіляке механічне напряженіе.Перед запуском насос а з механічним регулюванням, не забудьте його развоздушіть, інакше це призведе до «сухого» ходу. Зверніть увагу на те, що насос необхідно включити через деякий час (досить кілька хвилин), після видалення повітря з нього, і потім повторити таку процедуру розповітрювання. У процесі роботи насос а, корпус може незначно нагріватися, в цьому немає нічого страшного, і це не є ознакою поломки.
4
В процесі монтажу, враховуйте напрямок потоку теплоносія, зазвичай вказівні стрілки маркують на корпусі насос а. Якщо плануєте підключити насос до електромережі, то не забудьте про надійне заземлення. Електричне підключення потрібно проводити за допомогою фахівця, і при цьому враховувати всі технічні норми і правила.
Корисна порада
Пам'ятайте, що перед і після циркулярним насосом потрібно встановлювати запірну арматуру, що б в наслідок можна було без праці його очистити або відремонтувати. Що б в процесі експлуатації було зручно обслуговувати насос, забезпечте безперешкодний доступ до нього.