Як вивести іржаве пляма.

Плями від іржі можуть з'явитися на вашому одязі в будь-який момент. Адже для цього багато не треба, достатньо лише нетривалого контакту з іржавим мокрим залізом. Але насправді вивести таке пляма не так вже й складно, як може здатися на перший погляд.
Інструкція
1
На іржу несприятливо впливає кисле середовище. А значить, щоб позбутися плями, візьміть оцет, лимонний сік або ж звичайну лимонну кислоту. Оцет необхідно розвести у воді. Причому дуже важливо дотримуватися пропорцію: на 5 частин води повинна припадати 1 частина кислоти. Якщо ж ви використовуєте лимонну кислоту, то в 100 мл води розведіть 10 г лимонної кислоти або соку. Іржаве пляма необхідно ретельно змочити отриманим розчином. Потім просто нагрійте його праскою. Відповідно до типу тканини потрібно підібрати температурний режим. Після цього річ залишилося просто випрати.
2
Якщо після всіх вищеописаних процедур іржаве пляма так і не відіпралася, спробуйте нанести на нього гас. Замість нього можна скористатися авіаційним бензином або звичайним соняшниковим маслом. Залиште річ лежати в такому стані на дві години. Врахуйте, що після такого чищення на тканині скоріше за все залишиться жирне пляма . Тому після процедури на місце утворення плями нанесіть звичайне миючий засіб для посуду або ж кальциновану соду. Потім потрібно в теплій мильній воді випрати річ.
3
Крім того, позбутися плями іржі може допомогти звичайнісінький пляма виводітель. Але не потрібно навіть пробувати вапна його відбілювачем. Він тільки зіпсує волокна тканини. А це вже нічим не виправиш, і річ можна буде після цього тільки викинути. Для світлих тканин найкраще підійде кисневий пляма виводітель, на якому вказано, що він володіє оптичним відбілюванням, а для кольорових - з написом на упаковці «Color».
4
Буває й так, що самостійно пляма від іржі ніяк не виходить видалити. У такій ситуації єдиним виходом стане використання професійних засобів. Для цього краще буде звернутися в хімчистку. Там фахівці без нанесення шкоди матеріалу видалять пляма .
Більшість людей помиляються, думаючи, що впоратися з плямою іржі можуть тільки професійні хімчистки. Безумовно, це найпростіший і необтяжливий спосіб. Але не варто поспішати! Вивести пляму від іржі можна і в домашніх умовах.
Інструкція
1
гідрооксалат калію є одним з кращих засобів у боротьбі з плямами іржі. Секрет його впливу полягає в тому, що при нанесенні його на іржу він перетворюється на гідрооксалатом заліза, а останній чудово розчиняється теплою водою. Щоб зробити гідрооксалатом калію, необхідно змішати? склянки води, 1 столову ложку щавлевої кислоти і 1/2 столової ложки поташу або харчової соди.
2
Найбільш простим і ефективним способом для видалення плями іржі з одягу є лимон, шматочок якого необхідно загорнути в марлю, прикласти до плями і припекти гарячою праскою.
3
Щоб позбутися плями іржі, необхідно опустити забруднену ділянку на 6-7 хвилин в розчин оцтової кислоти (4 столових ложки оцту на 2 склянки води), попередньо нагрів до 80-90 градусів. Потім промити тканину розчином нашатирного спирту (1/2 столової ложки нашатирного спирту на 1 літр води).
4
Плями іржі з замші можна видалити за допомогою водного розчину нашатирного спирту (2 столових ложки нашатирного спирту на 10 столових ложок води). Потім протерти тканину ватним тампоном, змоченим в оцтовому розчині (2 чайні ложки оцту на 2 літри води).
Зверніть увагу
Не намагайтеся вивести плями іржі милом або порошком. На жаль, вони не здатні впоратися з цим завданням, а от зіпсувати річ без зусиль зможуть.
Корисна порада
Перед тим, як приступити до виведення плями іржі з білої тканини, потрібно спочатку її обробити перекисом водню або сухий Персоль.