Як підміняти воду в акваріумі. Як підмінювати воду.

Багато акваріумісти по незнанню занадто опікують своїх водних вихованців: часто годують, включають підсвітку без потреби, постійно змінюють воду . Цього робити не можна. Зокрема, воду в акваріумі частіше одного разу на два тижні підміняти не рекомендується, а тим більше не варто міняти її в повному обсязі. Це слід робити лише час від часу і в виняткових випадках. Наприклад, при масовій загибелі риб, появі великої кількості мікроорганізмів і неприємного запаху або сильному помутнінні.
Вам знадобиться
  • - відро або таз;
  • - жорстка губка для скла;
  • - шланг-сифон.
Інструкція
1
Приготуйте спеціальний шланг-сифон для зміни води в акваріумі. Його можна придбати в будь-якому магазині для акваріумістів. Сифон - це довгий прозорий шланг з насадкою у вигляді конуса з обрізаним кінцем. Саме цією насадкою ви і будете вичищати дно акваріума від бруду і залишків корму. Можна придбати електричний сифон на батарейках. Шланг повинен бути зручною довгий - не менше метра, діаметр - не більше 10-15 мм. Якщо ви візьмете шланг занадто великого діаметра, вода буде швидко виливатися, з дна підніметься осад і пісок, а в сифон може затягнути навіть равлика або цікаву рибу.
2
Дістаньте з акваріума все водорості, живі або пластикові, все донні корчі і прикраси, а також фільтр. Мийте дані атрибути без яких-небудь хімічних засобів і не використовуючи мило. Чималої кількості проточної води.
3
Поставте відро або таз нижче рівня акваріума. Кінець шланга з насадкою-сифоном опустіть в акваріум, з іншого кінця акуратно втягніть воду ротом і швидко направте шланг у відро. Постарайтеся не сьорбнути води. Вода потужним потоком поллється зі шланга. Водите сифоном по дну акваріума, збираючи потоком води частинки бруду, корма. Через свою легкості вони підніматимуться разом зі зливається водою. Не бійтеся замочити руку вище ліктя. Намагайтеся не направляти сифон в сторону риб, щоб вони від шок не вистрибнули з акваріума. При ретельному чищенні дна ви зіллє від 1/4 до 1/3 частини води.
4
Якщо є необхідність, видаліть з внутрішньої сторони стінок акваріума наліт, залишки бруду і синьо-зелені водорості за допомогою скребка або жорсткої губки.
5
Повільної струменем долийте в акваріум свіжу воду . Вона повинна бути попередньо підготовленої: відстояною кілька днів або з додаванням спеціального засобу для адаптації води за хімічним складом для життя риб. Свіжа вода повинна бути кімнатної температури. Встановіть фільтр і закріпіть на дні акваріума всі декоративні елементи і водорості.