Як зробити ляльку на Масляну. Які ляльки роблять на масницю.

Масляна, масляна! Прекрасний привід холодною зимою наїстися млинців досхочу, водити хороводи і танцювати. А яка ж масниця без головної винуватиці торжества? Якщо ви хочете зробити лялечку власноруч, ось вам інструкція.
Вам знадобиться
  • Нитки, голка, старий одяг або тканину, дерев'яна палиця, картон
Інструкція
1
Візьміть білу тканину. Знадобляться 2 шматочки. Розмір залежить від розміру майбутньої ляльки. Якщо хочете невелику, щоб поставити на стіл, візьміть тканину 25 на 25 см. Зробіть великий кого з дрантя і загорніть його в тканину. Вийде обрис майбутньої головки ляльки.
2
Візьміть палицю. Якщо виходити з тих же пропорцій, що у голови, то довжина палиці повинна становити 40-50 см. Насадите голову на палицю і закріпіть нитками. Трохи нижче голови примотати 2 пучка лика так, щоб вони закрили виступаючі шматочки тканини. Один пучок примотати спереду, інший - ззаду.
3
Візьміть картон. Поверніть з нього трубочку, довжиною 20 см, а діаметром 2,5. Обтягніть яскравою тканиною. Щоб вона не розмоталася, закріпіть її скотчем або нитками по всій довжині, а кінці зав'яжіть нитками. По виду трубочка буде нагадувати цукерку. Помістіть її в середину лика і закріпіть ззаду. Так вийдуть ручі Масляної. Нитками перев'яжіть область талії і шиї лялечки. Так вона придбає фігуру.
4
Одяг. Візьміть тканину і зшийте під'юбник. Чим більше буде складок, тим пишніше буде здаватися сукню. Візьміть яскраву тканину, згорніть її навпіл. По центру згину виріжте отвір для голови і надіньте на Масляну . Там, де у лялечки ручки, проріжте тканину під ними і зшийте рукав. З тканини іншого кольору можете вирізати фартушок і прив'язати його до талії.
5
Можна оживити лялечку, намалювавши їй личко. Зробіть це за допомогою маркера, фломастера, ручки або пришийте гудзики замість очей. Але якщо ви маєте на меті підпалювати своє творіння, гудзики - не кращий варіант.
6
Тепер Масляна готова. Для прикраси можете пов'язати їй на голівку хустку або пов'язати косичку. Для цього візьміть 3 тонкі смужки тканини і заплетене, як косичку. Кінці обмотайте нитками. Закріпіть косу на голові і пришити. Приємною масниці!
Всіма улюблений народне свято Масляна закінчується в неділю спалюванням опудала зими. Опудало уособлює собою відмираючу зиму - Марену. Зазвичай цю велику вбрану солом'яну ляльку водружають на жердину і спалюють на великому багатті. Як і з чого зробити опудало зими, щоб воно весело згоріло?
Вам знадобиться
  • Два сухих дерев'яних бруска, молоток, цвяхи, солома, суха трава, картон, світлі полотняні мішки для голови і ручок, хустку і плаття.
Інструкція
1
Масляне опудало зробіть за принципом городнього лякала. Візьміть два сухих бруска. Один довший, на ньому опудало буде стояти. Другий короткий брусок - це будуть руки. Бруски збийте хрестом.
2
Самий активно палаючий матеріал це солома і папір. Візьміть солому, папір або суху траву і прив'яжіть її мотузкою (паперовим шпагатом) до хреста, формуючи тіло опудала. Якщо лялька планується невелика, а соломи або трави не знайти, пустіть на згоряння парочку віників.
3
Для голови можна використовувати світлий полотняний мішок. У мішок набийте солому або траву і зашейте його внизу. Якщо мішка немає, можна просто обернути солому білим папером. Пов'яжіть на голову опудала яскравий хустка. Він буде притримувати папір. Кінцями хустки можна зафіксувати голову опудала на тулубі.
4
Нарядите опудало в сарафан або старе плаття. Якщо трава з опудала вивалюється, можна зашити знизу поділ сукні. Якщо хочете зробити опудало більш правдоподібним, набийте травою два маленьких полотняних мішечка і надіньте їх на кінці палиці - це будуть кисті рук. Опустіть рукава і зав'яжіть їх, щоб приховати зав'язки мішечків.
5
За бажанням, намалюйте масляничной дівчині обличчя. Рум'яні щічки і червоні губки будуть контрастно виглядати з білим снігом. А ось очі чучельной красуні малюйте за звичаєм закритими.
6
З білого або жовтуватого тканини або щільного паперу сплетіть опудала дві коси. Прикріпіть їх під хусткою. На кінцях зав'яжіть яскраві паперові стрічки. Увіткніть готову масляничних ляльку в сніг.
Зверніть увагу
Чи не наряджайте опудало в одяг з чадних, плавящихся з огидним запахом тканин. Особливо це важливо, якщо на святі будуть діти, так як вони обов'язково будуть водити хороводи навколо багаття.
Корисна порада
Якщо матеріалу для набивання (соломи, трави та паперу) немає, можна використовувати для тулуба картонні коробки.