Як підвищити апетит дитині до року. Як підвищити апетит у імладенца на верб.

При грудному вигодовуванні жінка не бачить скільки точно з'їв її малюк, тому й особливих переживань з приводу харчування не виникає. Але як тільки підходить час введення прикорму, мама починає рахувати не доеденнимі чадом ложки і грами їжі, що залишилися на тарілці, що безсумнівно нагнітає обстановку і не найкращим чином позначається на настрої мами і апетиті крихти.
Інструкція
1
Причинами відмови малюка від їжі можуть бути її новизна, різкий колір або запах і т.д. Однак якщо дитина протягом тривалого часу відмовляється від їжі, слід сказати про це лікареві, можливо, це сигнал про наявність якого-небудь заболеванія.Помніте, апетит - важливий показник стану здоров'я малюка. Знижують апетит також перевтома, перегрів, стан емоційної напруги і т.д.
2
В першу чергу слід заспокоїтися і не панікувати з приводу того, що крихітка мало їсть. Недоїдені сьогодні грами, можуть з надлишком бути набрані завтра, зрештою, апетит дорослого теж міняється день від дня. За медичними нормами дитина до року повинен споживати в добу їжу в обсязі 1/10 своєї ваги. Чи достатньо їсть ваш малюк, ви можете розрахувати по формулі: кількість прийомів їжі * обсяг їжі за одне годування = 1/10 ваги крихти.
3
Щоб підвищити апетит малюкові у віці до року, потрібно строго слідувати правилам введення прікорма.Начінают введення нового продукту з? чайної ложки, поступово збільшуючи обсяг порцій. Кількість овочевого прикорму у віці 7-8 місяців - 80 г, в 9-12 місяців - 120 грамм.Едіновременно вводять щось одне, переходячи поступово на поєднання продуктів. Введення нового блюда слід відкласти в разі хвороби малюка, в період вакцинації, зміни обстановки та інших несприятливих факторов.Наблюденіе за реакцією на новий продукт здійснюється протягом 7-10 днів, в цей час стежать за шкірою, стільцем і загальним самопочуттям крохі.Еслі малюк погано реагує на прикорм, слід відмовитися від нього на час і проконсультуватися з врачом.Начінают прикорм з овочів у віці 4,5 місяця, якщо малюк на змішаному вигодовуванні; з 6 месяцнв - для тих, хто на грудному вигодовуванні. Після введення овочів можна приступати до знайомства з фруктами, а з 8 місяців - з м'ясом. Зараз педіатри рекомендують вводити яйце в прикорм ближче до року.
4
Щоб не збивати апетит крихти, дотримуйтесь простих правил прийому їжі: - не допускати перекушування між прийомами їжі і не перевантажувати дитину питвом; - не порушувати режим харчування: прийом їжі в певні години сприяє ритмічній роботі травної системи; - годуєте дитину в спокійній обстановці і в хорошому настрої, - Не розважайте малюка під час їжі: так дитина їсть, не помічаючи їжі; - частіше бувайте на свіжому повітрі, дозвольте малюкові «нагуляти» апетит; - використовуйте яскраві столові прилади і тарілочки, періодично міняючи їх на нові; - ближче до року, коли малюк вже підріс і активно включається в процес спілкування, їжте разом з ним те, що він їсть, і при цьому показуйте, як вам смачно.
5
Апетит - справа тонка, але щоб його підтримувати робіть акцент на корисність, а не кількість з'їденого. Самостійно приготовлена з натуральних продуктів їжа - корисна і живильна. Вона забезпечує організм енергією досить довго.
Корисна порада
Якщо малюк відмовляється від овочів, ви можете змішати овочеве пюре з грудним молоком, сумішшю або фруктовим пюре, або додати в них крапельку оливкової олії.
Перші півроку життя природне харчування для немовляти - грудне молоко. А ось після півроку вже можна починати підгодовувати дитини їжею, яку їдять дорослі. Розроблено безліч норм по дитячому харчуванню, але мами часто стикаються з такою ситуацією, що дитина не хоче їсти в тій кількості, яка рекомендує педіатр, а іноді і зовсім відмовляється від усього, крім грудей. Як зацікавити малюка їжею і не розвинути при цьому поганих харчових звичок?
Інструкція
1
Важливий аспект переходу дитини на дорослу їжу - наявність у нього харчового інтересу. Зазвичай малюкові цікаво, що дорослі поїдають з таким апетитом. Тому беріть дитину з собою за стіл при будь-якому прийомі їжі, при цьому не акцентуйте увагу на їжі, ведіть себе природно. Якщо малюк виявляє інтерес до процесу, можна дати йому персональні тарілку і ложку. Якщо ж це не задовольнить цікавість, то можна дати малюкові крихітний шматочок того, що знаходиться у вашій тарілці. Зрозуміло, ця їжа повинна бути такою, щоб можна було дати її малятку без побоювань - без солі, спецій, що не смажена.
2
Підтримуйте інтерес дитини до їжі. Якщо їду не нав'язувати, а, навпаки, давати з неохотою, то харчової інтерес у малюка не згасає, і йому хочеться пробувати все більше і більше. Порції їжі можна збільшувати, але поступово, спостерігаючи за реакцією організму дитини.
3
Коли ви оціните, що порції їжі вже досить великі, дайте дитині самій брати їжу з вашої тарілки. Може бути, він захоче брати їжу руками, або ж захоче використовувати ложку, як дорослі.
4
В перервах між прийомами їжі видавайте дитині шматочок якогось овоча або фрукта. Можна пропонувати банан, солодкий перець, яблука, огірки. Слідкуйте за тим, щоб малюк не відкушував занадто великі шматочки, якщо таке сталося, то тут же виймайте цей шматок з рота дитини, так як їм можна вдавитися.
5
Постарайтеся всі прийоми їжі влаштовувати за загальним столом, збираючи всю сім'ю. Це допоможе прищепити правильні звички в їжі.
6
Запросіть у гості знайомих з дітьми постарше. Коли ваш малюк побачить, як інша дитина з апетитом наминали їжу зі своєї тарілки, він навряд чи відмовиться спробувати, що ж там таке.
Зверніть увагу
Деякі мами годують дітей під мультики, пісеньки, жарти і примовки. Це може дати тимчасовий ефект, але, надалі, це може привести до формування шкідливих харчових звичок, тому таких способів краще уникати. Зустрічаються педіатри, які рекомендують препарати, що містять травні ферменти, при зниженні апетиту. Зверніть увагу, що такі ліки застосовуються тільки при важких захворюваннях шлунково-кишкового тракту, їх призначає лікар-гастроентеролог, після декількох аналізів. Здоровій дитині таке лікування може принести шкоду.
Корисна порада
Майте на увазі, що у кожної дитини можуть бути періоди практично повної відмови від їжі. Причини можуть бути різні - погане самопочуття, спека, що ріжуться зуби. Не старайтесь в цей час змусити дитину їсти, грудне молоко у віці близько року може становити до 90% раціону малиша.Обратіте увагу, що їжа у вашій тарілці не повинна бути шкідливою для дитини. Використовуйте мінімум солі, не кладіть харчові добавки, покупні соуси. Намагайтеся не їсти смажену їжу. Слідкуйте, які продукти можуть викликати алергію.