Як навчитися правильно розмовляти. Як навчитися розмовляти з іншими людьми.

Уміння говорити - передавати думки за допомогою мови - це основна ознака, який відрізняє людину від тварини. Цей дар допоміг людству домогтися всього, чим ми володіємо зараз. Проте кожен за своє життя помічав, що люди розмовляють по різному: деяких можна слухати годинами, інших вислухати до кінця взагалі неможливо, хочеться або закрити вуха, або просто втекти. Для того щоб навчитися правильно і красиво розмовляти, ви можете скористатися наступними порадами.
Інструкція
1
Спершу необхідно повністю виключити ненормативну лексику з вашої мови. Навіть в тому випадку, якщо ви вважаєте, що ваша мова звучить адекватно, співрозмовник може вважати інакше і замість того, щоб вникнути в суть, він фільтрує ваші слова.
2
Намагайтеся бути якомога менш пафосним і зарозумілим, коли розмовляєте. Інакше таку поведінку призведе лише до того, що всі навколишні відвернуться від вас. Ваша мова повинна бути простою і зрозумілою співрозмовникові, вона не повинна принижувати його і викликати роздратування.
3
Практично кожна людина вживає слова-паразити. Іноді ми й самі не помічаємо того, наскільки часто вживаємо такі слова (наприклад, ось, це, того, ну, значить і так далі), вони можуть істотно зіпсувати вашу мову. Позбутися від такої шкідливої звички можливо, але в теж час це буде дуже складно. Спершу запишіть те, що ви зазвичай говорите на плівку і послухайте себе. Коли ви спілкуєтеся з іншими людьми, простежте за тим, як вони кажуть, постарайтеся відзначити про себе, які слова-паразити вони використовують. Через час ви навчитеся стежити не тільки за іншими, а й за собою. Замість того щоб заповнити паузу фразою «Ну-у-у», найкраще промовчати.
4
Слідкуйте за тим, щоб правильно робити наголоси в словах. Можливо, вас анітрохи не бентежить те, що ви неправильно вимовляєте слова, проте для інших людей це може багато про вас сказати, а якщо бути точним - то зіпсувати враження.
5
Будьте лаконічні, висловлюйте свої думки чітко і ясно, що не розводячи порожніх розмов. У тому випадку якщо ви постійно занадто багато говорите, але і не повідомляєте ніякої інформації, то незабаром будь-якій людині буде нудно з вами розмовляти.
6
Слідкуйте за своєю мовою і не ображайтеся на те, якщо оточуючі виправляють вас. Це йде тільки на користь.