Як доглядати за хом'яком. Як правильно доглядати за хом'ячком.

Хом'яки - це справжні грудки радості. Вони потішні, кумедні і всупереч переконанням, дуже охайні. Покупкам хом'яка це відповідальність, Ви повинні розуміти, що цей звір повністю у Вашій влади і тому догляд за ним, це Ваша перша задача.

Хомяков тримають в акваріумі або клітці. І той і інший будиночок можна купити в зоомагазині. Там же Ви зможете придбати тирсу та спеціальні наповнювачі. Облаштування клітини, це важливий момент. Якщо Ви хочете, щоб Вашому вихованцеві було зручно подбайте про поїлці, годівниці і достатній кількості всілякої соломки, з якої хом'як будуватиме собі гніздечко. Сьогодні зоомагазини пропонують вже готові «будиночки» для хом'яків, однак практика показує, що тварини рідко хочуть в них жити. Набагато частіше вони розбирають їх на запчастини і будують собі «житло» самі.Хомяк - тварина дисципліноване і доглядати за хом'яком теж потрібно в певному порядку. Ваш вихованець умовно поділить всю територія клітини на зони. В одному куточку буде туалет, його доведеться прибирати кожен день, інакше запах буде дивовижний. В іншому куточку буде гніздечко, а поруч під горою тирси буде комора. Комора, це дуже важливе місце. Ні в якому разі не можна витягати їжу з комори і забирати її. Ви ризикуєте завдати тварині стресс.Клетку потрібно прибирати раз в три-п'ять днів. Туалет, як уже говорили, кожен день. Під час прибирання переселяти хом'яка в банку або прогулянковий кулю. Перестилати тирсу потрібно не повністю, залишайте третину старого настилу і досипайте дві третини свіжого. Мити клітину можна спеціалізованими засобами, або водою з сіллю, содою. Раз на тиждень, потрібно обов'язково мити поїлку. Поїлку мийте просто водою, інакше Ви ризикуєте отруїти хом'яка. Міняти поїлку потрібно кожен місяць, це запорука здоров'я Вашого хомяка.Относітельно годівлі, питання неоднозначна. Хом'як проситиме є всі час, це закладено в його природі. Вам потрібно розробити план і відповідно до нього годувати хом'яка. Крім корми, можна давати сирі овочі і спеціальні «козинаки» з злакових.Самого хом'яка купати потрібно рідко. Ці тварини самі справляються з чищенням своєї шкурки. Однак для профілактики можна поставити хом'яку ванночку з піском, що викличе захват. Крім того, є спеціальні засоби для догляду за хом'яками, проте відгуки про них не однозначни.В цілому, Вам потрібно просто доглядати за хом'яком, стежити за його активністю і вагою, за тим, як він їсть і п'є. Незабаром Ви звикнете до його звичкам і почнете помічати, якщо щось буде турбувати Вашого вихованця.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ooZsxb-9ilY
Як і все на світі малюки, новонароджені хом'ячки дуже милі. І точно так само потребують догляду. Щаслива мама кориться інстинкту і знає, що робити. А як поводитися господареві, щоб не нашкодити ні немовлятам, ні батькам?

До пологів треба готуватися заздалегідь

Помітивши, що у самочки з'явився животик, подбайте про неї, а особливо ж про щасливе папаше. Парочку необхідно на час розлучити. Спільне перебування може коштувати самцеві життя. Підготуйте другу клітку. Вимийте її і продезінфікуйте. На дно покладіть матеріал, з якого майбутня мама побудує затишне тепле гніздечко для свого потомства. Найбільше підходить солома. Не варто використовувати тканину або вату, вони небезпечні для малюків. Новонароджені хом'ячки дуже крихкі, будь-яка нитка може їх нищити. Крім того, потрібно дотримуватися правил гігієни, а в тканини або ваті різні мікроби почувають себе досить затишно. Не забудьте, що маленьким хом'якам потрібно укриття. І, звичайно, в клітці повинні бути годівниця і поїлка, а ось без іграшок самочка може поки і обійтися, занять у неї вистачить.
Солома може здатися надмірно жорсткою, але самка її розжує і перетворить на м'яку постіль.

Щаслива мить

Гніздо самка підготує точно до часу пологів. Якщо в клітці є будиночок, хомячіха піде народжувати туди, і в перші дні ви малюків, швидше за все, не побачите. Якщо укриття немає, поповнення в сімействі ви помітите відразу. Не вважайте малюків негайно після того, як вони з'явилися на світ. Мама прекрасно почуває, хто з них життєздатний, а хто ні, так що через кілька годин ви можете не дорахуватися кількох дитинчат. Не треба намагатися їх рятувати, цим ви можете погубити інших. Взагалі в цей період потрібно звести втручання в сімейні справи ваших вихованців до мінімуму. Майте на увазі, що якщо самка добре харчується - жертв природного відбору буде менше, тому що вона зможе вигодувати більше дитинчат.
Хом'ячків в одному посліді може бути до дюжини.

Не нашкодь

Новонароджених хом'ячків ні в якому разі не можна чіпати. У молодої матері загострюється нюх, вона гостро відчуває сторонні запахи, які здаються їй ворожими. Тому вона, швидше за все, перестане годувати хом'ячка, якого ви потримали в руках, і навіть може його загризти. Найкраще - залишити сімейство на час у спокої і почекати кілька днів.

Доглядайте за матір'ю

Особливу увагу слід звернути на годує мати. У неї має бути достатньо їжі. У звичайний корм кожен день додавайте вітаміни. У клітці завжди повинна бути свіжа вода. У перші два дні проводити генеральне прибирання в клітці не варто. Через два дні малюків з мамою вже можна буде пересадити на час в окрему коробку або запасну клітку (але не до батька), щоб поміняти наповнювач і солому. Надалі наводите порядок в клітці кожні два дні.

Вводите прикорм поступово

Коли хом'ячки трохи підростуть і покриються шерстю, починайте вводити прикорм. Покладіть в клітку кілька капустяних листків. Малюки із задоволенням будуть їх гризти. Через кілька днів, коли дитинчатам виповниться місяць, можна почати давати варену курятину. Порції повинні бути маленькими. Те, що хом'яки не з'їли, приберіть з клітки. Через півтора місяця сімейство доведеться розселити. Самку можна відправити до самця - тепер йому ніщо не загрожує. Малюки в уже в змозі жити без батьківської опіки.