Як відіпрати коректор.

Пролили канцелярський коректор на брюки, капнули на улюблену блузку чи спідницю? Не поспішайте в паніці терти пляму всім, що попадеться під руку. Плями такого роду відносяться до трудновиводімиє, тому якщо є можливість звернутися в хімчистку, то вперед туди.
Вам знадобиться
  • - ватяний тампон;
  • - метилований або нашатирний спирт.
Інструкція
1
Перш ніж відчищати плями від коректор а потрібно визначити, до якого виду він відноситься. Як кажуть, потрібно знати ворога в обличчя. Наша промисловість випускає коригувальні рідини трьох видів: на водній основі, на спиртовій основі і на масляній основі (це найстійкіший з усіх коректор ов).
2
Ви посадили пляма коректор ом. Що робити? Для початку заспокойтеся, візьміть в руки злощасну баночку і прочитайте, з чого він складається. Якщо коректор на водній основі, то достатньо замочити забруднений річ ненадовго в холодній воді, а потім випрати і ретельно прополоскати.
3
Якщо коректор на спиртовій або масляній основі, то тут випадок складніше. Спочатку ретельно зчистіть основну масу засохлого коректор а з тканини. Покладіть виріб виворітного стороною назовні, попередньо поклавши під лицьову сторону чисту тканину.
4
Змочіть місце навколо плями водою, щоб пляма не розтікався і не вийшло ореолу навколо нього. Все плями чистять від країв до центру, білою тканиною, ватяним тампоном або ватяними паличками, змоченими в розчиннику. Якщо коректор був спиртової, то як розчинник підійде спеціальний розчинник для коректор а. Якщо коректор був на масляній основі - візьміть уайт-спірит, метилований або нашатирний спирт.
5
Щоб зовсім не зіпсувати річ, випробуйте розчинник на внутрішніх швах вироби. Так ви зрозумієте - підходить для тканини такий вид домашньої хімчистки чи ні. Якщо все в порядку - барвник не змивається, тканина не деформується, обережно начините виводити пляму змоченим в розчиннику ватним тампоном або шматочком білої тканини. У міру забруднення міняйте тампони. По закінченні чищення річ потрібно ретельно випрати.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не стирайте річ перед хімчисткою. Вплив води і порошку можуть тільки ускладнити завдання і звести нанівець всі шанси на успіх порятунку улюбленої речі. Чим швидше ви приступите до виведення плями, тим більша ймовірність, що воно зникне без сліду.
Корисна порада
Коректори на водній основі бояться низьких температур, як розчинник для них застосовується вода. Коректори на спиртовій основі низьких температур не бояться, як розчинник для них використовується спеціальний розчинник на основі спирту. Коректор на масляній основі не боїться низьких температур і найстійкіший з усіх видів, тому що він поєднує в собі всі плюси попередніх.