Як захистити себе від небезпечних речовин в побуті.

Мій дім - моя фортеця, - часто повторюємо ми, і не підозрюючи про те, що всередині цієї цитаделі нас підстерігає чимало небезпек. До них відносяться багато речовини , використовувані для підтримки чистоти. Захистити себе і своїх близьких нескладно, якщо дотримуватися певних запобіжних заходів при поводженні з миючими засобами та побутовими хімікатами.
Вам знадобиться
  • Рукавички, респіратор, велику кількість води
Інструкція
1
Підтримка чистоти в будинку - завдання непросте. Сучасні господині не готові витрачати надто багато часу на прибирання. І тут їм на допомогу приходять різні засоби, що обіцяють моментальне позбавлення від плям, бруду і паразитів. Але чи так безпечні самі ці чарівні палички? При контакті з миючими засобами (порошками, кремами, рідинами) завжди надягайте гумові рукавички. Вони захистять шкіру від можливого хімічного опіку, не допустять її пересушування, розтріскування. Прибираючи будинок з використанням порошків, надягайте респіратор для захисту дихальних шляхів.
2
Щоб знизити вплив шкідливих речовин побутового призначення, краще використовувати меншу кількість засобу або меншу концентрацію. Після використання агресивних миючих речовин приміщення необхідно добре провітрити.
3
Білизна після прання рекомендується ретельно полоскати (вручну або шляхом встановлення відповідної опції пральної машини). Те ж стосується плямовивідників, засобів для миття посуду та інших застосовуваних речовин - найменша частинка реагенту може викликати алергію.
4
Не варто нехтувати перевіреними засобами проти плям (мильний, содовий або соляний розчин, оцтова есенція, спирт). Найчастіше вони справляються з забрудненнями не гірше розрекламованих диво-речовин, при цьому не підірвуть бюджет і не спричинять непередбачених наслідків.
Зверніть увагу
Дуже небезпечно проживати в приміщенні, здійснюючи в цей же час у ньому ремонт з використанням нітролаків і фарб, свинцевих білил, токсичних клеїв. Після завершення обробки краще в'їхати в оновлений будинок не раніше ніж через пару тижнів інтенсивного провітрювання. Тоді ваше житло буде не тільки красивим і затишним, але й безпечним.
Корисна порада
Варто відмовитися від аерозольних дезодорантів і освіжувачів, що шкідливо впливають на органи дихання. Віддавайте перевагу відбілювачів без хлору і засобам для миття скла без изопропанола. Обмежте вживання в будинку клеїв на основі формальдегіду, фенолу, етилацетату, толуолу.