Як відрізнити зайця від кролика.

Зайці і кролики відносяться до одного і того ж класу зайцеобразних і мають багато спільного у фізіологічному будові. Однак і відмінностей між ними не так мало, як здається. Більше того, вони навіть не схрещуються між собою.
Вам знадобиться
  • заєць, кролик
Інструкція
1
Якщо вам треба порівняти безпосередньо дві дорослі особини, явно не належать до одного виду, поставте їх поруч і уважно огляньте. Заєць, як правило, більші кролика , середня довжина його тіла близько 60 см, в той час як довжина кролика - близько 40 см. У зайця більше довгі вуха і лапи, особливо задні. На бігу заєць може закидати задні ноги за передні, а кролик так не вміє.
2
Якщо ви маєте можливість довгий час спостерігати за особиною, постежите за забарвленням. Кролики взимку і влітку одним кольором, під час линьки вони не змінюють окрас. Зайці влітку темніють, взимку світлішають, процес їх линьки фізіологічно пов'язаний зі зміною кольору.
3
Натрапивши на нору, з якої визирає вухата морда (заяча або кроляча?) - Будьте впевнені, що це кролик. Дикі зайці не будують нір і не вирощують в них потомства. А ось дикі кролики - нірні тварини, звідси і відмінності в будові тіла.
4
Побачивши вагітну не те зайчиху, не те кролицю, зверніть увагу на пору року. Зайчихи роблять на світло дитинчат з середини весни до середини осені, в той час як кролиці - цілорічно. У Зайчей термін вагітності складає 45 днів, а у кролиці - в півтора рази менше, всього місяць.
5
Зовсім маленьких дитинчат також неважко відрізнити один від одного. Новонароджені кроленята голі й сліпі, перші два тижні мати вигодовує їх своїм молоком. Зайчиха ж залишає своїх дітей майже відразу, зайчата з'являються на світ сформованими, пухнастими, зрячими і можуть самостійно харчуватися травою.
6
Якщо ви вирішили приручити дикого кролика , але зазнали невдачі, то ви, швидше за все, зв'язалися з зайцем. Кролики приручаються значно легше останніх.
Зверніть увагу
Чи не підкладайте дикої кролиці чужих новонароджених дитинчат, вона може виявити до них агресію. Кролиці вигодовують тільки своє потомство.