Як визначити для себе жорсткість лиж.

Жорсткість - важливий параметр при виборі лиж. Якщо вибрати невідповідну вашому рівню і стилю жорсткість, то управляти лиж ами буде складніше, і ви отримаєте набагато менше комфорту і задоволення від катання. Жорсткість лиж розраховують, враховуючи властивості носової частини лиж, а також середній і п'яткової.
Інструкція
1
Жорсткість лиж може бути тих видів: м'які або soft, середні або medium, а також жорсткі або hard. Чим жорсткіше лиж і, тим більшу швидкість на них можна розвинути, докладаючи меншу кількість зусиль. М'які лиж і зручніше в управлінні. Їх середина зазвичай буде притиснута до сніжного покрову, що викликає додаткову віддачу, тому з одного боку, швидкість буде менше, з іншого боку, управління більш просте і зручне.
2
Жорсткість також залежить від того, скільки ви важите і якої довжини ваші лиж і. Чим більше маса тіла людини, тим більш жорсткі лиж і йому слід вибирати. Для кожного лиж ного виробника співвідношення жорсткості і маси тіла своє, тому купуючи лиж і, обов'язково ознайомтеся з рекомендаціями, зазначеними в каталозі продукції фірми.
3
Довжина лиж, також звана ростовка - важливий показник при виборі жорсткості лиж. Для класичного стилю катання вона в загальному випадку розраховується за формулою: зростання в см + 25-30. Для конькового стилю до зростання додавати потрібно 10-15 см. Цей показник коригується залежно від цілей придбання лиж: для швидкісного бігу або повільних прогулянок.
4
Розрізняються лиж і і по предпочитаемому типу снігового покриття. Якщо ви зазвичай катаєтеся при плюсовій температурі за жорстким і досить мокрому снігу, то і лиж і краще брати більш жорсткі. М'які і середні лиж і підходять для сухого, свіжого і пухнастого снігу.
5
Якщо ви віддаєте перевагу коньковий стиль лиж ного бігу, то вам підійдуть більш жорсткі лиж і. Справа в тому, що коли відбувається відштовхування ногою, між середньою частиною лиж і і снігом повинно залишатися невелику відстань. Якщо лиж а буде продавлюватися, і цей зазор пропаде, швидкість бігу істотно знизиться. Для класичного стилю зазвичай купують більш м'які лиж і.
6
Дитині, якщо він не спортсмен- лиж нік, купуйте м'які і не дуже довгі лиж і, подібний вибір рекомендується зробити і всім початківцям. Чим більше ростовка лиж, тим вони більш жорсткі і швидкісні, але недосвідченим людям управляти ними буде складно.
Зверніть увагу
Для того щоб придбати ідеально підходящі для вас лижі, обов'язково порадьтеся з фахівцем. Визначити жорсткість лиж можна за допомогою спеціального приладу - флекстестера.
Корисна порада
Ростовка і жорсткість лиж коригується, виходячи з кожного конкретного випадку. Наприклад, для тих, у кого невисокий зріст і велику вагу, потрібні трохи довші і жорсткі лижі. Високий зріст і маленька вага - вибирайте більш короткі і м'які.