Як лікувати кашель собаки. застуда у собаки кашель.

Кашель зустрічається у собак будь-якої статі і віку, незалежно від породи. Як правило, він виникає на фоні застуди або алергії. Проте в деяких випадках кашель набуває затяжну форму і може бути симптомом серйозного захворювання. Тому якщо у вашого вихованця виник кашель, слід негайно виявити і усунути його причину.
Інструкція
1
Кашель може проходити в легкій або затяжний формі. У першому випадку він може бути симптомом переохолодження, грипу, алергії на пилок і їдкі гази. Довгий кашель, що триває місяцями і перехідний в хронічну форму, зустрічається при таких хворобах, як ларингіт, тонзиліт і гайморит, а також при деяких захворюваннях бронхів і легенів. Також кашель підрозділяється на сухий і вологий. Вологий супроводжується ковтальними рухами і виділенням слини. Однак, незалежно від того, якої форми кашель у собаки, яка викликала його причина, якщо її вчасно не усунути, може привести до тяжких наслідків. Навіть легке захворювання може дати ускладнення, тому від нього слід позбавлятися.
2
Якщо у собаки виникла застуда, то кашель зазвичай проходить через тиждень. При ГРВІ тварина зігрівають теплим ковдрою, дають йому приймати лікарські рослини, наприклад, корінь солодки і алтея, а при більш хворобливому кашлі призначають кодеїн і гідрохлорид глауцина. Вихованця вигулюють тільки в дуже теплому комбінезоні і намагаються обмежувати його контакт з іншими собаками, так як хвороба може бути заразною.
3
У собак нерідко буває і алергічний кашель . В цьому випадку до нього може приєднатися алергічний риніт, сльозотеча, біль в горлі. Однак, іноді при алергії зустрічається і звичайний сухий кашель без додаткових симптомів. Алергія може виникати на пилок, синтетичну шерсть, деякі харчові продукти, пральні порошки. В таких випадках собаці призначають дексаметазон, хлорид кальцію перорально або дипразин внутрішньом'язово.
4
Причиною довгого, а іноді і хронічного кашлю може бути бронхіт. Він виникає на тлі сильного переохолодження або отруєння газами. При бронхіті кашель спочатку буває хворобливим і сухим, а потім він стає вологим. У собаки піднімається температура, вона мало їсть і стає млявою. Так само, як і звичайний, довгий і хронічний кашель викликається алергією на пилок. Лікується бронхіт шляхом створення для тваринного комфортних умов і накладення зігріваючих компресів на грудну клітку. Призначають відхаркувальні засоби, такі, як корінь алтея і гідрокарбонат натрію. Також собаці вводять внутрішньовенно антибіотики та вітаміни. При алергічному бронхіті призначаються антигістамінні препарати. Щоб попередити появу бронхіту, слід не допускати переохолодження собаки, попадання пилу і отруйних газів в її горло, а також слід вчасно лікувати такі захворювання, як тонзиліт і ларингіт.
5
Бронхопневмония, як і бронхіт, може виникати на фоні гаймориту, ларингіту та тонзиліту. При цьому захворюванні теж можливі сильний кашель і задишка. У собаки підвищується температура до 40 градусів, з'являється млявість, вона відмовляється від корму. Основною причиною пневмонії вважається переохолодження. З цієї причини вигулювати вихованця при цьому захворюванні також слід в комбінезоні тільки в суху погоду. При вислуховуванні грудної клітки собаки, яка страждає бронхопневмонией, помітні хрипи. Лікують будь-яку форму пневмонії антибіотиками, такими, як бициллин-3, -5, цефалоспорин, пеніцилін, сизомицин. Тварині призначають вітаміни і рясне пиття. Кашель лікують відхаркувальні засоби, як і при бронхіті.
6
Незалежно від того, що стало причиною кашлю і яку він прийняв форму, лікувати собаку слід тільки у ветеринара.