Як розпізнати мед.

Натуральний бджолиний мед володіє відмінними смаковими властивостями і цілющим ефектом. Природний мед містить майже всі макро- і мікроелементи, вітаміни, ферменти, гормони і ефірні масла. Всі ці речовини знаходяться в натуральному мед е в збалансованому співвідношенні, завдяки чому їх властивості дуже корисні для здоров'я людини. Однак цілющий бджолиний мед нерідко піддається фальсифікації. Тому, вибираючи його, дуже важливо вміти розпізнати - органічний чи це продукт або підробка.
Інструкція
1
підроблених мед а багато як в магазинах, так і на ринках. Бувають відносно чесні сурогати: квітковий мед , зібраний з нектару мед оносних квітів, змішують з низькосортним падевим мед ом (з солодких виділень комах на листі рослин ). Такий мед , на відміну від справжнього, надмірно клейкий. Існує також сурогат мед а від бджіл, підгодованих цукром. Подібну фальсифікацію непросто відрізнити навіть в лабораторії. Але бувають також і відверто безсовісні підробки, які виходять в результаті змішування цукрового сиропу з лимонною кислотою і його розігрівання. Штучна природа цього « мед а» маскується: для кольору - відваром кульбаби, а для запаху і смаку - мед овой есенцією і рожевим маслом. Для переконливості «умільці» додають у сурогат шматочки сот. При цьому на смак продукт виходить цілком їстівний, але ні вітамінів, ні ферментів в ньому немає. І, звичайно ж, такий сурогат не володіє унікальними лікувальними властивостями натурального мед а.
2
Натуральне походження мед а дуже важливо, особливо якщо ви використовуєте його в лікувальних або косметичних цілях. Липовий мед запашний, прозорий, блідо-жовтого і навіть трохи зеленуватого кольору. Буркуновий мед може бути зовсім безбарвним. Він особливо корисний при гастриті зі зниженою кислотністю. Гречаний мед темного кольору, смак терпкий і трохи гіркий, в ньому заліза і білків більше, ніж у білому мед е. Рідкий акацієвий мед лікарі рекомендують його повним людям і діабетикам.
3
При покупці мед а можна попросити продавця показати сертифікат якості: за правилами продавець повинен мати сертифікат на кожен сорт мед а. Однак повноважних лабораторій з видачі сертифікатів поки що небагато, та й аналіз мед а - справа досить-таки клопітка. Тому нерідко адміністрація ринку обмежується вимогою паспорта пасіки та ветеринарної довідки.
4
Натуральний квітковий мед відрізняється приємним запахом, на відміну від сурогату, який запаху не має. Виняток становлять лише деякі квіткові мед а (наприклад, з іван-чаю), що мають трохи вловимий запах або не мають його зовсім.
5
закристалізуватися структура мед а не є ознакою його ненатуральності або несвіжості. Закристалізувався мед з крупнозернистою, дрібнозернистою або салообразной структурою - нормальний стан натурального мед а. Рідким він буває тільки в літню пору року. Цей мед можна легко перетворити в рідкий, якщо потримати його на водяній бані при температурі 40-45 градусів.
6
Виявити домішки в мед е зовсім нескладно. Для цього помістіть пробу мед а (якщо можливо, з дна посуду) в невелику скляну ємність і додайте дистильованої води в співвідношенні 1: 2. Ознаками сурогату мед а будуть: мутнуватий розчин з райдужними переливами; випадання осаду з нерозчинної сторонньої домішкою (наприклад, цукрового пилу).
7
Додайте до до розчину мед а кілька крапель будь-якої кислоти або оцту. Якщо при цьому відбудеться скипання або вспенивание, тобто відбудеться виділення вуглекислого газу, значить, в мед е є домішка крейди.
8
Потім капніть в розчин кілька крапель 5% настоянки йоду. Реакція посиніння розчину вказує на присутність домішки борошна чи крохмалю.
9
Додайте до розчину мед а і дистильованої води трохи 5-10% -ного розчину ляпісу (азотнокислого срібла). У чистому натуральному мед е осаду не буде. Якщо ж виявлено випадання осаду, то це говорить про наявність домішки цукрового сиропу (цукрової патоки).
10
Можна також застосувати й інший спосіб розпізнавання натурального мед а. До 5 см3 розчину мед а на дистильованої воді потрібно додати 22,5 см3 метилового (деревного) спирту і 2,5 г свинцевого оцту. Присутність цукрової патоки можна визначити по утворився рясного жовтувато-білому осадку.
11
Оскільки не всі види сурогату мед а піддаються органолептическому виявленню, то більш глибоку експертизу на натуральність і якісність квіткового мед а проводять також спеціальними лабораторно-хімічними методами.
Корисна порада
Кращий спосіб придбати натуральний мед - купувати його безпосередньо у тих, хто тримає пасіку. Також якісний натуральний мед можна купити на ярмарках-виставках меду.