Як грати в шахи за правилами.

Шахи - це і спорт, і наука, і мистецтво. Грається на дошці з 64 клітинами між двома суперників, використовуються фігури двох кольорів - світлого і темного («чорні» і «білі»). В шахи грають по шаховим правилам при звичайній грі, по турнірним правилам ФІДЕ - для ігор он-лайн, по телефону і т.д. Правила для національних варіацій можуть відрізнятися.
Інструкція
1
Ігрова дошка поділена на квадратні клітини, розмір становить 8х8 клітин по горизонталі поля позначаються латинськими буквами від a до h, а по вертикалі цифрами від 1 до 8. таким чином, будь-якій клітині можуть бути дані координати, наприклад, b4. За кольором клітини чергуються - чорний і білий, так що сусідять клітини завжди різного кольору.
2
У кожного гравця є по 16 фігур одного кольору - білого або чорного. Гру починають білі, кому вони дістануться, визначає жеребкування або особливі турнірні порядки.
3
Ходять фігури за певними правилам. Жодна фігура не ходить на поле з фігурою такого ж кольору, а тільки на полі противника. Фігура противника вважається взятої, коли забирається з дошки під час хода.Фігура слон ходить в будь-якому напрямку по діагоналі, на якій вона стоїть. Тура ходить на будь-яке поле по вертикалі або по горизонталі, що відходять від її клітини. Ферзь може ходити на будь-яке поле по вертикалі, по горизонталі або по діагоналі від клітини, на якій стоїть. Ці три фігури під час цих ходів не можуть переступати через поля, на яких стоять інші фігури. Кінь може ходити на одне з найближчих від свого полів, але не за тією ж вертикалі, горизонталі або діагоналі.
4
Король може ходити на будь сусіднє поле, не колишнє атакованим жодної фігурою суперника. Фігури атакує поле, навіть якщо вони не можуть ходити.
5
Також король може ходити "рокіруясь". Це коли король переміщується з одного з тур свого кольору по крайней горизонталі, і це вважається одним ходом короля. Відбувається це так: король рухається зі свого поля на два поля в напрямку тури, потім тура переступає короля на останнє пересічене їм поле. Рокіровка не може бути здійснена, якщо король вже був схожий або якщо вже ходила тура.
6
Хід вважається зробленим, коли гравець відняв руку від фігури, після того, як перемістив її на вільне поле. Переможцем вважається гравець, який поставив мат королю суперника.