Як відкрити поліграфію.

Студенти і школярі, приватні підприємства та державні установи - всім необхідні послуги оперативної поліграфії. Та й любителі фотографувати теж не проти насолодитися спогляданням своїх знімків не в електронному, а в паперовому варіанті. А рекламним агентствам без поліграфічних матеріалів краще і зовсім не відкриватися. І ось ви вирішили допомогти всім стражденним якісної цифрового друку і зібралися організувати салон або навіть невеликий поліграфічний цех ...
Інструкція
1
Виберіть відповідний район для відкриття салону або копі-центру. Це може бути ділова частина міста або район, де розташовано кілька освітніх установ. Подбайте і про те, щоб приміщення, яке ви пригледіли для вашого майбутнього підприємства, мало неподалік зручну транспортну розв'язку. Це приверне до вас додаткових клієнтів з інших районів міста, яким терміново необхідно, наприклад, замовити сотню-другу візиток.
2
У зв'язку з тим, що цей вид бізнесу не потребує ліцензування, ви рятуєтеся від необхідності збору додаткових документів і, відповідно, не будете витрачати час на очікування. Але якщо ви збираєтеся паралельно з поліграфічними послугами надавати послуги з виготовлення гербових печаток, тоді вам доведеться отримувати ліцензію в Москві, в НДІ поліграфії.
3
Оберіть в зручному районі приміщення, розмір якого залежатиме від кількості одиниць обладнання, штату та надаваних послуг. Бажано, щоб приміщення було розділено на 2 зони. В одній розташуйте витратні матеріали і додаткове обладнання, в іншій - стіл прийому замовлень, робоче місце для дизайнера і оператора ПК і стенд із зразками вашої продукції.
4
Придбайте або візьміть в оренду професійне обладнання, необхідне для тих послуг, які ви припускаєте надавати (принтери, різограф, комплект післядрукарської обробки, комп'ютери). Якщо ви обмежені в засобах або плануєте відкрити невеликий пункт з надання поліграфічних послуг, то почніть роботу з придбання або оренди звичайної офісної техніки та комплекту послепечатного обслуговування. Для друку візиток або брошур цього буде цілком достатньо.
5
Якщо ви плануєте розширення вашого підприємства, постарайтеся укласти договори з прямими постачальниками обладнання («Canon», «Xerox» і т.п.). Це допоможе заощадити на сервісному обслуговуванні і модернізації виробництва.
6
Найміть штат співробітників. Обов'язково проведіть співбесіду і, по можливості, тестування претендентів на посади, адже сьогодні мало не кожен школяр вважає себе фахівцем у галузі дизайну та поліграфії. Навіть якщо вам доведеться платити більше, ніж ви планували спочатку, якість послуг висококваліфікованого співробітника приверне до вас нових клієнтів, і різниця між предполагавшимся і дійсним окладом швидко окупиться.