Як відкрити птахоферму.

У районі, де ви проживаєте, час від часу трапляються перебої з продукцією місцевих птахофабрик. Ділова інтуїція підказує вам, що непогано б зайнятися розведенням курей, качок, гусей або навіть перепелів. А може, ви вирішили відкрити ферму з розведення страусів? У будь-якому випадку реєструйте своє підприємство в тому ж порядку, як і будь-яке інше підприємство, що займається поставками сільськогосподарської продукції.
Інструкція
1
Якщо ви збираєтеся зайнятися вирощуванням племінного молодняку птиці, ділянка під будівництво та благоустрій ферми вибирайте подалі від великих населених пунктів та інших фермерських господарств. Погана екологія, хвороби птахів - не кращий помічник у розведенні племінних курей (качок, індичок тощо.)
2
Якщо у ваші плани входить забезпечити місто продукцією вашої птахоферми (товарне виробництво), то орендуйте ділянку ближче до точок збуту.
3
Розміри ділянки залежать від того, чи збираєтеся ви тримати, допустимо, гусей або навіть страусів на випасі або віддасте перевагу обійтися в усі сезони комбікормами. Наприклад, для гусей необхідно 10 кв. м ділянки на кожну особину, а страусів краще пасти на обгородженому наділі. Якщо птах водоплавна (особливо це стосується качок), то необхідний водойму.
4
Отримайте в місцевій ветеринарній службі довідку про санітарне благополуччя обраного району.
5
Якщо ви вирішили організувати товарну ферму, пам'ятайте, що для її рентабельності необхідно вирощувати одночасно 500-800 особин. Відразу, ще до будівництва пташника, укладіть договору про постачання птиці з надійними виробниками, які тримають племінні господарства у вашій місцевості.
6
Птахи, як правило, досить невибагливі, але при будівництві пташника або в процесі переобладнання під нього іншого приміщення, подбайте про те, щоб не було протягів. Для молодняку обладнайте приміщення, що обігрівається, влітку це може бути великий вольєр. Розрахуйте площа майбутнього пташника, виходячи з передбачуваного поголів'я. Так як кури і перепела воліють жити скупчено, площа пташника для них буде менше, ніж для гусей, індичок і т.д. Тим більше що перепела та кури живуть зазвичай майже цілий рік в клітинах в 3-5 поверхів.
7
Закупіть необхідне обладнання (годівниці, поїлки, інкубатор). Годівниць має бути достатньо для того, щоб до їжі мали доступ всі птахи. На складі обов'язково повинні бути місткі холодильні камери.
8
Ваша ферма може мати і супутнє виробництво. Для збільшення рентабельності господарства обладнайте невеликий цех по переробці пуху і пір'я.
9
Найміть співробітників. Не скупіться і знайдіть хоча б одного хорошого фахівця з птахівництва. Подбайте і про охорону вашого підприємства.
10
Після того як ви випустите пробну партію товару, зверніться в Центр по сертифікації і стандартизації та отримаєте всі необхідні документи, що підтверджують якість продукції, представивши її зразки на експертизу.