Як визначити вік риб.

Вік людей визначається за кількістю прожитих років або по позначці в паспорті та свідоцтві про народження. Він документується, також як і вік домашніх тварин. Вік дерев визначається за кількістю кілець на спилі ствола. Скільки кілець, стільки й років. Як визначити вік риб ?!
Інструкція
1
Цей спосіб схожий на визначення віку дерева. От тільки пиляти риб у не треба, треба її спіймати. Візьміть спійману риб у і висмикніть у неї кілька (10-15) лусочок під основою першого спинного плавника вище бічної лінії. Намагайтеся, щоб лусочки були правильної форми, без дефектів.
2
Очистіть луску від бруду і слизу. При достатньому забрудненні покладіть лусочки у слабкий розчин нашатирного спирту, потім висушіть їх.
3
Розгляньте за допомогою збільшувального скла, лупи або мікроскопа лусочки. Вони, як і спіл дерева, мають кільця. Вважається, що кількість кілець вказує на вік риб и.
4
У риб з дрібною лускою вік визначають по зябровим кришкам, вушних кісточках, позвонкам, спиляли променів грудних плавців. Кістковий матеріал перед оглядом висушують, обезжиривают, просвітлюють, іноді виварюють. На ньому також добре видно річні кільця.
5
Необхідно враховувати, що такий спосіб може дати тільки приблизне визначення віку риб и. Бо крім річних кілець існує ще й Малькова кільце, і додаткові кільця, що виникають на лусці залежно від зміни умов життя риб и. Вам знадобитися час і спостережливість, щоб навчитися впізнавати вік риб.
6
Вік акваріумних риб ви повинні знати самі, якщо розводите їх. Але якщо вам доводитися купувати риб ок в магазині, слід враховувати, що продавці рідко можуть сказати точний «риб ий» вік. Зазвичай її продають у віці від 6 місяців до 1 року. До того ж, розмір риб ки не може бути показником її років. Адже якщо риб ка перебувала в поганих умовах, мало харчувалася, вона може бути невеликий і мати бліде забарвлення.
7
Взагалі старіння акваріумних риб відбувається поступово, і уважні акваріумісти зазвичай знають його ознаки. Рибка починає бліднути, рівномірно втрачати забарвлення. Поведінка старих риб також стає іншим. Вони частіше лежать на дні без руху, стають апатичними, втрачають апетит. Однак ці ознаки повинні проявлятися поступово. В іншому випадку ці ознаки означатимуть, що риб ка захворіла.
іхтіології нерідко доводиться визначати вік риб, виловлених з природних водойм. Знання точного вік а риби необхідно, щоб зрозуміти, в якому вік е виловлюється промислова риба отримує здатність до розмноження, наскільки добре вона росте, риба якого вік а зустрічається в уловах рибалок найчастіше.
Інструкція
1
Щоб дізнатися вік риби, уважно розгляньте кільця на її лусці, а при необхідності для їх більш точного аналізу використовуйте перегляд за допомогою лупи або мікроскопа. Так як лусочки у риби з'являються ще на стадії малька, а потім ростуть протягом року досить нерівномірно, на них з'являються скупчення тканин у вигляді концентричних борозенок в місці, де чешуйка «вростає» в шкіру розглянутій рибешки. Уважно розгляньте луску досліджуваної риби, і з її вигляду ви практично безпомилково визначите її вік . Як правило, у риб-одноліток все лусочки тонкі й напівпрозорі, а концентричні кільця з'являються тільки у риб, що вже пережили зиму.
2
Вивчайте концентричні кола на лусочках, бажаючи визначити вік риби і зрозуміти, скільки ж років розглянутої вами рибці. Так як взимку риби ховаються в придонний пісок, зариваються в глину і мул, біля основи лусочок накопичується наліт, який потім помітний у вигляді ледь помітного концентричного кола. Підраховуйте кількість таких концентричних кіл, і ви без зусиль дізнаєтеся вік риби, при цьому відсутність таких кіл свідчить лише те, що яка вивчалася вами рибешка - це всього лише вчорашній мальок, якому поки не доводилося зимувати у водоймі.
3
Виконуйте визначення вік а риба не тільки аналізом концентричних кіл на лусці, а й враховуйте щільність лусочок. Щорічно у кожної рибки під старими лусочками з'являються нові, трохи виступаючі за розміром з-під них. Так, у дворічної риби ви побачите здвоєні лусочки, у трирічної риби - строєні лусочки. І чим старше яка вивчалася вами рибка, тим більше буде у неї таких лусочок. Вивчіть у промисловий риби - розмір отолитов - це тверді утворення, які відповідають за орієнтацію рибешки в просторі. І чим щільніше дані освіти, тим старше яка вивчалася риба.
4
Для точного визначення вік а промисловий риби застосовуйте й інші методи аналізу, вивчаючи отримані результати в сукупності. Так порівняйте розмір отолитов, прямо пропорційний вік у промисловий риби, з жорсткими уплотнениями, розташованими на спинному плавці досліджуваної риби. Порахуйте кількість кольорових обідків на лусочках риби, щоб зрозуміти, скільки разів такий рибці доводилося зимувати у водоймі, а сукупний аналіз з урахуванням усіх методів допоможе вам визначити вік риби максимально точно.