Як дізнатися модель процесора.

Якщо ви купили підтриманий комп'ютер, не зайвим буде перевірити конфігурацію його пристроїв. В тому числі, ідентифікувати комплектуючі, встановлені в системному блоці. Для того щоб визначити модель процесора, ви можете скористатися наступними способами.
Інструкція
1
Перший спосіб - найбільш простий, не вимагає від вас установки яких-небудь додаткових програм. Щоб дізнатися модель процесора, спершу на робочому столі знайдіть кнопку «Мій комп'ютер» або відповідний пункт в меню «Пуск». Потім клацніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть «Властивості».
2
Вид вікна залежить від версії операційної системи Windows, встановленої на вашому комп'ютері. У будь-якому випадку в одній з рядків ви знайдете інформацію про модель процесора. Однак найчастіше крім назви моделі пристрою, вам може знадобитися дізнатися його технічні характеристики або показання датчика температури. Для цих цілей вам знадобитися встановити спеціальну програму, це може бути або Everest, або SISoftware Sandra. Щоб знайти інсталятор будь-який з цих утиліт, скористайтеся інтернет пошукачем.
3
Розглянемо пошук потрібної інформації, використовуючи програму Everest. Запустивши її, ви побачите вікно, схоже на Провідник Windows, єдина відмінність полягає в тому, що замість значків папок вказані пристрої. У лівій частині вікна ви знайдете перелік пристроїв, згрупованих за певною ознакою. Для початку розкрийте меню «Системна плата».
4
У списку, клацніть по пункту «ЦП». В результаті у правій частині вікна ви знайдете не тільки модель процесора, але і технічну інформацію.
5
Якщо вам необхідно дізнатися температуру процесора, то відкрийте параметр «Комп'ютер», розташований на панелі праворуч, потім натисніть по пункту «Датчик». Перед вами відкриється інформація про температуру основних пристроїв комп'ютера. Пам'ятайте про те, що температура процесора в ноутбуці в півтора рази вище температури процесора, встановленого в стаціонарному комп'ютері.
Ви можете не знати детальну конфігурацію вашого комп'ютера, але є кілька компонентів ПК, інформацією про які ви повинні володіти. Одним з таких компонентів є центральний процесор. Параметри до нього вказуються в системних вимогах до будь-якого софту. Також при виборі інших комплектуючих до комп'ютера ви повинні зіставляти їх з можливостями вашого процесора .
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з ОС Windows;
  • - програма CPUID CPU-Z.
Інструкція
1
Є кілька способів дізнатися модель процесора . Найпростіший з них - це подивитися на упаковці до нього. Але якщо ви купували вже зібраний комп'ютер, то її у вас може не бути. У деяких випадках модель процесора можна переглянути в гарантійному листі, якщо в ньому є опис кожного окремого комплектуючого вашого комп'ютера.
2
Також на деяких марках материнських плат під час завантаження системи вказується модель процесора . Але оскільки цей екран показується всього кілька секунд, можна не встигнути подивитися потрібну інформацію.
3
Серед інших способів дізнатися інформацію про модель процесора можна відзначити використання стандартних засобів операційної системи. Натисніть правою кнопкою мишки по значку «Мій комп'ютер». З'явиться контекстне меню. У цьому меню виберіть «Властивості». Спливе вікно, в якому буде базова інформація про вашу систему. У цьому вікні ви можете переглянути та інформацію про модель процесора .
4
Ще можна скористатися таким способом. Натисніть «Пуск». Виберіть «Усі програми», далі - «Стандартні». У стандартних програмах клацніть по «Командний рядок». У командному рядку введіть dxdiag і натисніть Enter.
5
У розділі «Відомості про систему» відшукайте компонент «Процесор» і подивіться інформацію про його моделі. При необхідності ви можете зберегти дані про вашу систему в текстовій документ. Для цього знизу вікна клікніть по кнопці «Зберегти всі відомості». У вікні введіть назви документа та виберіть місце для збереження файлу. Потім натисніть «Зберегти».
6
Також ви можете скористатися програмою CPUID CPU-Z. Її легко знайти в інтернеті. Важить утиліта всього кілька мегабайт. До того ж вона безкоштовна. Встановіть програмку. Запустіть її. У першому вікні буде докладні дані про ваш процесорі. У рядку Name ви можете ознайомитися з інформацією про його моделі. Знизу під цим рядком ви знайдете інформацію про інші параметри процесора .