Як вибирати гірські лижі.

Катання на гірських лижах - це скоріше екстремальний вид спорту, велике значення в якому має правильно підібрана екіпіровка. При покупці особливу увагу приділяється вазі лижника, його фізичній підготовці, а також агресивності катання. Вибираючи гірські лижі, необхідно враховувати наступні параметри моделі: довжину (ростовка), ширину, геометрію, жорсткість.
Вам знадобиться
  • - каталог гірських лиж
  • - лінійка
Інструкція
1
Підберіть правильно довжину лижі. Розрахунок проводиться так: - На 20 сантиметрів менше вашого зростання, якщо ваша спортивна підготовка бажає багато лучшего.- На 10 сантиметрів менше зростання, якщо навчитися кататися - це для вас принципова мета.
2
Підберіть ширину лижі. Вузькі лижі більше підходять для катання по жорстким, леденисто схилах: вони краще поводяться на поворотах, до того ж в них легше кататися по нерівних горбистих трасах. Водночас широкі лижі стійкіше, що не провалюються в глибокому снігу.
3
Підберіть геометрію лижі. Це поняття включає в себе такі параметри, як ширина носка, п'яти, талії в міліметрах. В деяких випадках в це поняття також включають радіус бокового вирізу, що є довільним параметром від геометричних характеристик лижі. Всі ці відомості вказують на особливості поведінки лижі на різних трасах і рельєфах місцевостей. За розмірами параметра, званого талією, можна визначити призначення лиж. Лижі, талія яких має розмір 68 мм, придатні для катання по непідготовлених трасах, для катання по підготовлених трасах і поза трасами підійдуть лижі з талією 70 - 80 мм. Переважно для позатрасового катання необхідні лижі з талією від 80 мм.
4
Підберіть жорсткість лижі. Жорсткість лижі визначається за допомогою комп'ютера і залежить від жорсткості носка, талії і п'яти. Поняття «жорсткість» передбачає поділ на кілька типів, таких, як м'які (soft), середні (medium) і жорсткі (hard). М'які лижі підійдуть для катання по пухкому снігу, а також будуть зручні новачкам, так як краще вписуються в поворот. Жорсткі лижі хоч і вимагають великих зусиль для входу в поворот, зате і виходять з нього потужніша. В такому випадку зазвичай говорять, що «лижа вистрілює».
Зверніть увагу
Необхідно також враховувати, що відточувати техніку катання вам доведеться не менше двох сезонів, з цієї причини лижі варто вибирати, приймаючи до уваги прогрес в ваших здібностях.
Корисна порада
Подовжені лижі краще поводяться на глибокому снігу, наприклад, на рівнині, до того ж такі лижі стабільніше на великих швидкостях. Короткі ж лижі більш повороткі на схилах, зручні при спуску по крижаних коротким трассам.Лижі, що мають класичну геометрію, рівну від носка до п'яти, зараз вже не випускають, виробляють лише карви і полукарви від слова «карвінг», що в перекладі означає різати. При використанні такого типу лиж поворот вчиняється з великим нахилом до траси, яка як би ріжеться по найбільш короткій дузі. Особливістю карвінгових лиж є звужена талія і розширені носок і п'ятка.