Як відмити мазут. Чим відмити мазуту з одягу.

Мазут являє собою залишковий продукт після переробки нафти. Це дуже густе пахуче речовина темно-коричневого кольору. Що залишаються їм плями на одязі, предметах, руках виводяться дуже важко. Щоб відмити мазут, доведеться скористатися спеціальними засобами.
Інструкція
1
Використовуйте побутовий засіб для чищення та пральний порошок, щоб відмити мазут з рук. Добре розітріть ними пляма, а потім промийте теплою водою. Можна використовувати звичайне господарське мило, але воно справляється з таким типом плям набагато хуже.Не менш хорошим засобом для цих цілей є різні крем-пасти, що випускаються сучасними косметичними компаніями. Наприклад, широко доступна паста «Солопол». Вона містить спеціальний абразивний компонент, але при цьому в ній відсутні будь-які розчинники. Варто відзначити здатність «Солопола» боротися не тільки з мазутом, він і з нафтою, сажею, маслянистими продуктами.
2
Використовуйте рослинне (соняшникове) масло і шампуні, якщо необхідно вивести мазутні плями з вовни собак, кішок, оперення птахів. Масло не завдасть шкоди тваринам, як це може зробити деяка побутова хімія та розчинники. Названий спосіб досить ефективний і широко використовується господарями непосидючих вихованців.
3
Відмити мазут з одягу найважче. Для цього скористайтеся бензином, гасом, або уйат-спіритом. Всі ці кошти можна придбати в господарському магазіне.Обрабативайте плями змоченим тампоном дуже обережно, намагайтеся уникати попадання розчинників на чисті ділянки одягу. Після цього необхідно випрати одяг з порошком.
4
Для очищення від мазуту деталей машин та інших агрегатів також використовуйте розчинники. Крім того, на полицях автомагазинів можна виявити спеціальні очисники.
Зверніть увагу
Яким би засобом ви не боролися з трудновиводімиє мазутними плямами, будьте обережні. Різна хімія може завдати шкоди не тільки забрудненим предметів, а й здоров'ю. Якщо є можливість, використовуйте менш небезпечні засоби, наприклад, рослинне масло, шампуні, господарське мило, порошки.