Як виростити фізаліс.

Серед садівників все більшою популярністю останнім часом користується фізаліс , що складається в близькій спорідненості з помідорами і перцями. При всій красі і дивовижному смаку він невибагливий, не вимогливий до погодних умов і стійкий до шкідників і хвороб. Тому навіть початківець садівник самостійно може виростити фізаліс .
Інструкція
1
Визначте, які сорти ви будете садити. Існує дві великі групи сортів фізаліс а - ягідні та овочеві. До перших відносять південноамериканські види, такі як Перуанський і Суничний. Другу групу складають мексиканські фізаліс и і виведені на їх основі сорту.
2
Детально вивчіть особливості вибраних вами сортів.
3
На ділянку садіть лише один вид овочевого фізаліс а й один - ягідного. Це допоможе запобігти «біологічне» засмічення.
4
Щоб правильно виростити фізаліс , виробляєте посів залежно від особливостей обраного сорту та кліматичних умов. У південних регіонах насіння можна висаджувати прямо в грунт, а в північних, краще підготувати розсаду. Посівні роботи проводяться навесні, або восени. Вирощування розсади слід починати наприкінці апреля.Характером фізаліс и схожі на помідори - також люблять сонце і тепло, родючі грунти, які заздалегідь варто проізвестковать.Посев здійснюйте в лунки на відстані приблизно 60 см. Один від одного. Попередньо в кожну слід закладати компост з додаванням 10 р суперфосфату. Подальшу підгодівлю здійснюйте коров'яком і мінеральними добривами. Регулярно підсапуйте фізаліс і родючою землею присипайте підстава стебел. Це забезпечить появу додаткових коренів.
5
Кущі фізаліс а за час їх розвитку слід підв'язувати тричі. Перший раз - на стадії зростання основних гілок, другий - в період утворення множинних відгалужень, третій - коли спеющей плоди почнуть схиляти гілки до землі. В результаті підв'язки рослина буде краще освітлюватися сонцем, запилюватися бджолами.
6
Здійснюйте прищіпку верхніх квіток і кінчиків найвищих гілок. Робити це слід на початку вересня, коли ночі стають холоднішими. Плоди будуть наливатися і дозрівати набагато швидше.
7
Збирайте плоди, коли вони набудуть стиглий налив і цукристість. Якщо ви хочете надовго зберегти фізаліс и, знімайте їх злегка недозрілими.
Корисна порада
Якщо будете уважні і дбайливі, вам вдасться виростити фізаліс смачним і цукровим, який буде прикрашати обідній стіл всю зиму. Навіть стиглі плоди в розсипаному вигляді можуть зберігатися 2-3 місяці, а недостиглі - до самої весни.