Як вивести людину з коми.

Кома - це важкий стан людини , при якому він втрачає свідомість. В організмі починає прогресувати пригнічення нервової системи, розлад дихання, кровообігу та інших важливих функцій. Сучасна медицина не завжди може вивести людини з коми, але ряд відносно дієвих методів все ж існує.
Інструкція
1
Перш за все, визначте тип коми. Подібний стан може виникати з різних причин - внаслідок травми головного мозку, інсульту, інфекційного захворювання, прогресуючого цукрового діабету. Лише в останньому випадку можна розраховувати на медикаментозне лікування. При інших видах коми фахівці не дають гарантій.
2
Якщо людина занурився в стан коми, діяти слід негайно. Необхідно забезпечити доступ кисню до головного мозку і підсилити приплив крові до нього. Це забезпечить медична апаратура.
3
Слід безперервно фіксувати зміни мозкової діяльності і функцій організму, щоб своєчасно вжити заходів. Наприклад, посилити подачу кисню до мозку, забезпечити насичення кров'ю.
4
Медикаментів, здатних вивести людини з коми (за винятком діабетичної), просто не існує. Прийнято вважати, що організм повинен самостійно мобілізуватися і вийти з патологічного стану коми. Не поспішайте опускати руки, а починайте шукати альтернативні варіанти.
5
нейропсихології стверджують, що подолати кому часто допомагає потік зовнішньої інформації. Регулярно розповідайте що-небудь хворому, включайте музику, беріть його за руку. Чимало випадків, коли в результаті подібних дій людина видужував.
Корисна порада
Вивести людину з коми виявляється зовсім не просто. Навіть профільні медичні центри, що мають всі необхідні апарати і досвідчений кваліфікований персонал, часто бессільни.Все ж деякі досягнення в цій галузі існують. Наприклад, американські вчені проводять експерименти по електростимуляції мозку. За підсумками досліджень стало ясно, що прогрес у лікуванні на обличчя. Зараз вчені продовжують розробки в цій області. Поки головна проблема полягає в складності методики.
Людина, яка перебуває в комі, нерідко потребує реанімаційних заходах та інтенсивної терапії. Саме тому в даний період йому необхідно забезпечити комплексне лікування та догляд в спеціальній установі.
Інструкція
1
Прийміть всі можливі заходи для уточнення вірного діагнозу хворого, паралельно з проведенням реанімаційних заходів. Для цього необхідні додаткові методи обстеження (лабораторні, клінічні), виявлення анамнезу. Після з'ясування ймовірних причин, до яких призвів розвиток коми , проведіть патогенетичну і етіологічну терапію. Пам'ятайте: головна мета всіх заходів - якнайшвидше виведення хворого з коматозного стану.
2
Подбайте про інтенсивної терапії хворого. Під цим слід розуміти підтримання і корекцію основних життєво важливих функцій людини. Основною метою лікування буде вважатися: попередження набряку мозку і гіпоксії, профілактика появи пролежнів, контроль функцій тазових органів, задоволення енергетичних потреб організму, компенсація порушення водно-електролітного обміну, дезинтоксикация; боротьба з гіпертонією, поліпшення метаболізму, підтримання мозкової і загальної гемодинаміки, забезпечення нормальної вентиляції легенів, відстеження можливих ускладнень (пневмонії, набряку легень, емболії легеневої артерії, ателектазу) та ін.
3
Залежно від результатів лабораторних і клінічних досліджень організуйте патогенетичні та етіологічні лікувальні заходи. Як правило, при нирковій недостатності призначається гемодіаліз, при епілептичному статусі - введення протисудомних засобів, при гнійному менінгіті - лікування антибіотиками, при наркотичної передозуванні - налоксон, при алкогольній комі - великі дози вітаміну В, при отруєннях - застосування відповідних антидотів, при кетоацидозі - інсулін і т.д. У кожному випадку лікування хворого здійснюється індивідуально, залежно від показань досліджень, проведених лікарем.
4
Після виведення людини з коми приділіть особливу увагу патологічним проявам, які призвели хворого до розвитку даного стану. У разі необхідності подбайте про реабілітаційних заходах.