Як зробити двері самостійно.

Двері - це невід'ємна частина кожного будинку і кожної квартири. Вона не тільки захищає вас від непроханих гостей, шуму, але також може бути прикрасою вашого будинку. Більше того, ви можете зробити двері самостійно так, як цього б хотілося.
Вам знадобиться
  • Зазвичай, щоб зробити двері самостійно, будь-яких спеціальних навичок не потрібно. Якщо ви вмієте тримати в руках ножівку, користуватися циркулярною пилкою і рубанком, робити заміри і знаєте, що хочете - у вас все вийде. Головна рекомендація - це уважність і акуратність.
Інструкція
1
Насамперед, зробіть виміри, необхідні для виготовлення дверей. Вам потрібно знати ширину і висоту дверного отвору. Не забувайте враховувати різні похибки, які можна встановити розрахунковим шляхом.
2
Зробіть детальний креслення майбутньої двері. На схемі повинні бути присутніми абсолютно всі деталі і їх розміри - дверна коробка, самі двері, лиштви, петлі, замок і навіть декоративні елементи дизайну. Можна підготувати кілька креслень - загальний, окремо для дверної коробки, всього блоку, декоративних деталей.
3
Підготуйте для роботи якісні дерев'яні дошки з дуба, ясена, осики або будь-якого іншого матеріалу, доступного вам. При цьому не забувайте, що двері повинна бути міцною, надійною і довговічною.
4
Щоб зробити двері самостійно, вам знадобляться інструменти - ножівка, рубанок, циркулярна пила. Крім того, не забудьте придбати будівельний рівень для вирівнювання, рулетку і олівець.
5
Обробіть дерев'яні дошки відповідно до вашого кресленням. Будьте акуратні і гранично точні, виконуйте всі розміри. Потім можете приступити до безпосередньої збірці дверної коробки і навішування дверей.
6
Загальний контур двері, різного роду виїмки ви повинні були зробити під час обробки деревини. На вже встановлених дверей можна вирізати додаткові дрібні деталі.
7
Обробіть двері захисними засобами, пофарбуйте і нанесіть лак. Дочекавшись повного висихання покриття, можете вважати, що робота завершена.
При наявності необхідного інструменту і невеликого досвіду, зробити двері своїми руками не виявиться непосильним завданням. Якість готового виробу буде залежати не стільки від вашого досвіду, скільки від акуратності і уважності.
Вам знадобиться
  • ДВП
  • Чи не стругані дошки 2,5 см на 15см
  • Самонарізи
  • Клей
  • Пила
  • Рубанок
  • Шліфувальна шкурка
Інструкція
1
Визначаємо розмір дверей. Він буде залежати від внутрішніх габаритів дверної коробки. Виходячи з цих розмірів, відпиляйте від листа ДВП дві однакові заготовки, дотримуючись прямолінійність кутів. При виборі ДВП для дверей перевагу віддавайте щільному, без глибоких подряпин та інших пошкоджень. Так ви скоротите свої витрати по обробці дверей і час на обробку її деталей.
2
Тепер візьміть НЕ стругану дошку 2,5 см в товщину і 15 см в ширину і відпиляйте про неї два відрізки рівних висоті двері і три - ширині. Відшліфуйте дошки грубозернистою шкіркою.
3
Покладіть одну із заготовок ДСП на рівну поверхню (це може бути стать). На неї зверху по краях покладіть два довгих відрізка. Три коротких покладіть поверх них, при чому, дві короткі дошки розмістіть по краях, щоб у вас вийшов прямокутник. А третій дошку розташуйте на 5 сантиметрів нижче передбачуваного замку і ручки. При укладанні дощок також виконуйте всі прямі кути.
4
Розмітьте всі дошки в місцях їх перетину. Робиться це для намітки запила сполучних шпильок. Зазвичай вони робляться товщиною у пів-дошки.
5
Зніміть дошки і зробіть пропили з таким розрахунком, щоб при укладанні дощок один на одного не залишилося виступів. Тільки не перестарайтеся - краще не допив, ніж перепиляти. Покладіть всі дошки назад на ДСП і з'єднайте їх. Переконайтеся, що в місцях з'єднання дощок немає виступів.
6
Промажьте дошки меблевим клеєм. Це може бути столярний кістковий клей, казеїновий, або ПВА. Довгі дошки промажьте по стороні зіткнення з ДСП. Також промажте місця зіткнення з шипами на всіх дошках. Покладіть їх назад і прикріпіть саморізами. Кожне з'єднання в чотирьох точках. Капелюшки саморезов не повинні виступати над поверхнею.
7
Тепер всю раму промажьте клеєм і покладіть зверху другий заготовку з ДСП. Залишилося тільки покласти її під прес і чекати повного висихання. Після висихання, а займе це пару днів, ваші двері буде готова.