Як міряти мультиметром. Як продзвонити запобіжники мультиметром.

Мультиметри широко використовуються для різних електричних вимірювань. Користуватися цими приладами дуже просто. Досить виставити режим вимірювання і межа, переключити щуп у відповідне гніздо, після чого здійснити вимір.
Вам знадобиться
  • Мультиметр
Інструкція
1
До вашого мультиметру додаються два щупа: чорний і червоний. Перший з них завжди підключається до гнізда, позначеному на приладі як COM (common - загальний). Другий підключається до того з гнізд мультиметра, яке відповідає обраному виду виміру. Зазвичай таких гнізд три. Одне з них призначено для вимірювання великих струмів (воно не захищене запобіжником), друге - для вимірювання малих струмів (воно захищене запобіжником), третє - для виміру напруг і опорів. Також на мультиметри мається маленький роз'єм для підключення транзисторів.
2
Щоб виміряти мультиметром струм, напруга або опір, виберіть його перемикачем відповідні режим, рід струму і предел.Ізмеряя напруга, прилад підключають паралельно тому елементу, падіння напруги на якому необхідно виміряти. При вимірюванні постійної напруги, якщо позитивний полюс підключений до червоного щупу, а негативний до чорного, мінус не висвітлюється, якщо навпаки - висвечівается.Ізмеряя струм, прилад підключають в розрив ланцюга. Відносно мінуса на індикаторі діє той же правіло.Когда вимірюють опір, ланцюг знеструмлюють, розряджають в ній конденсатори. Якщо є ризик шунтування елемента, опір якого вимірюється, іншими елементами, його випоюють. Плюс внутрішнього джерела живлення омметра знаходиться на червоному щупі.
3
Коли в мультиметри обраний режим вимірювання опору і виставлений найгрубіший режим, починає працювати звуковий пробник. Вбудований в мультиметр п'єзоелектричний випромінювач звуку починає пищати, якщо опір між щупами менше певного значення (зазвичай 50 Ом).
4
Включивши мультиметр в режим вимірювання параметрів діодів, можна визначати напругу, падаюче на діод при роботі в режимі Стабистор. Діод, випаяний зі схеми, підключають в прямому напрямку, тобто, анодом до червоного щупу.
5
Переключивши мультиметр в режим hfe і підключивши в його спеціальне гніздо випаяний зі схеми транзистор відповідно до його цоколевкой, можна виміряти його коефіцієнт передачі струму.
6
У всіх випадках, одиниця в старшому розряді і прогалини в інших, або, залежно від моделі, літери OL (Overload) позначають зашкалювання небудь, в режимі вимірювання опору, занадто велике його значеніе.Мігающій мінус означає, що цикл вимірювання ще не завершений. Перед зчитуванням показань слід дочекатися, поки мінус не перестане блимати.
Зверніть увагу
Чи не торкайтеся щупів мультиметра при вимірах під напряженіем.Всегда правильно вибирайте режим, рід струму і межа, а щупи підключайте до гнізд, відповідним увазі ізмеренія.Откривая мультиметр для зміни батарейки або запобіжника, завжди відключайте він нього все щупи.Не ставте в мультиметр запобіжник на більший струм, ніж вказано в інструкції і на самому приладі.