Як порахувати процентне співвідношення. відношення двох величин у відсотках.

Порівняльну характеристику двох величин, що показує наскільки одна з них відрізняється від іншої, називають їх співвідношенням. Якщо одну з порівнюваних величин (або їх суму) прийняти рівною ста відсоткам, то відмінності між величинами теж можна виразити в процентах. Таке порівняння буде називатися процентним співвідношенням.
Інструкція
1
Сформулюйте завдання відповідно до логіки, якщо вам не задано точного формулювання. Наприклад, якщо є результат тестування (80 правильних відповідей і 20 неправильних), то за 100 відсотків слід приймати суму відомих величин (80 + 20 = 100). Виходячи з цього, можна визначити процентне співвідношення двох величин як 80% до 20%. А якщо за умовами завдання відомо кількість правильних відповідей (80) і число питань (100), то за 100 відсотків слід приймати одну з відомих величин, а не їх суму. Визначивши, яку величину слід вважати стовідсотковим еталоном, можна переходити до практичного обчисленню результату.
2
Знайдіть співвідношення двох величин, розділивши одну на іншу, а потім помножте отриманий результат на 100, щоб висловити це співвідношення у відсотках. Якщо виробляти такі розрахунки в розумі не представляється можливим, то використовуйте, наприклад, калькулятор, вбудований в пошукову систему Google. Для цього перейдіть на головну сторінку цього веб-ресурсу і наберіть відповідний запит. Наприклад, якщо треба розрахувати процентне співвідношення правильних відповідей (37) до загального їх числа (52), то введіть «37/52 * 100» і побачите правильну відповідь (71.1538462).
3
Використовуйте, наприклад, табличний редактор Microsoft Excel, якщо хочете обійтися без інтернету. Запустивши його, введіть потрібні для розрахунку дані. Наприклад, у першій клітинці вкажіть кількість правильних відповідей (37), а в другій - загальне число відповідей (52). У третій комірці натисніть клавішу зі знаком рівності, потім клацніть першу клітинку, натисніть клавішу з косою рисою (слеш), клацніть другий осередок і натисніть Enter. Редактор розрахує просте співвідношення двох величин. Щоб перевести його у відсотки задайте цьому осередку процентний формат. Для цього клацніть її правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню рядок «Формат». У списку «Числові формати» клікніть рядок «Процентний» і в полі «Число десяткових знаків» вкажіть, до якого знака треба округляти результат. Потім натисніть кнопку «OK».
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PYXZFZ5qsso