Як контролювати свої витрати.

Гроші то починають закінчуватися, то закінчують починатися ... Ця фраза якнайкраще відображає фінансову ситуацію більшості обивателів. Не в останню чергу це пов'язано з невмінням і/або небажанням розпоряджатися своїми коштами. Щоб контролювати свої витрати , перш за все необхідно обзавестися рядом звичок і правил.
Інструкція
1
Плануйте витрати мінімум на 30 днів вперед. Розділіть їх на статті витрат (їжа, одяг, транспорт, зв'язок, комунальні платежі, розваги та ін.) І фіксуйте витрати відповідно до кожної з них. Проаналізувавши записи, ви зможете визначити, як оптимізувати витрати з урахуванням ваших фінансових потреб і можливостей.
2
Купуйте продукти харчування в гіпермаркетах або в магазинах дрібного опту. Таким чином можна заощадити до 20% коштів. Намагайтеся купувати сезонні товари в період найменшого попиту. Частіше користуйтеся готівкою, ніж пластиковою карткою. «Віртуальні» витрати складніше відстежити і наочно контролювати.
3
Купуючи той чи інший прилад, оцініть, наскільки вам необхідні всі наявні в ньому функції і зупиніть вибір на оптимальному варіанті з цієї точки зору. Беріть в оренду великі і дорогі речі, якими ви скористаєтеся тільки кілька разів. Здійснюйте покупки через інтернет, що, в більшості випадків, допоможе заощадити.
4
Намагайтеся харчуватися вдома замість ресторанів чи кафе. По можливості беріть обід із собою в харчових контейнерах на роботу, якщо там передбачено приміщення для прийому їжі, прилади для її розігріву і зберігання.
5
Оптимизируйте витрати на зв'язок. При дзвінках на міські номери користуйтеся стаціонарним телефоном, де є можливість. Частіше вдавайтеся до електронної поштою, коли немає необхідності в тривалих обговореннях. З сайтів основних стільникових операторів можна відправляти sms повідомлення безкоштовно.
6
Контролюйте витрата комунальних ресурсів, зокрема, електроенергії. Не залишайте увімкненим світло у всіх приміщеннях, якщо ви перебуваєте тільки в одному з них. Не забувайте відключати електронні прилади після закінчення їх використання. Має сенс встановити лічильник на воду, особливо якщо кількість осіб, які проживають в квартирі, невелике і споживання економне.
7
Збираючись у відпустку, бронюйте авіаквитки і путівки. Так ви отримаєте можливість істотно скоротити витрати на поїздку. Крім того, варто відстежувати дискаунтні акції авіакомпаній, турагентств та інших сервісів.