Як побудувати веранду на дачі. веранда на дачі своїми руками.

Затишок, функціональність і зручність вільного планування заміського будинку не зрівняти зі стандартами квартири в міській багатоповерхівці. Ось і веранду на дачі веранду не так складно, адже це літній варіант «даху над головою».
Вам знадобиться
  • - лаги;
  • - дошка для підлоги;
  • - бруски;
  • - покрівельний матеріал;
  • - цемент, щебінь;
  • - будівельний інструмент.
Інструкція
1
Фундамент веранди - традиційно стовпчастий. Дощаті підлоги настилають класичним способом: на лаги кладуться шпунтовані статеві дошки, які акуратно збиваються одна до іншої. Утеплення підлоги при цьому не потрібно: веранда, як правило, не опалюється і використовується тільки в теплу пору года.Уровень підлоги на веранді повинен бути на 3 - 5 см нижче, ніж в будинку. Утворюється при цьому щілину між підлогою і стіною закривають плінтусом. До дерев'яного будинку прилаштовують веранду дерев'яну, до цегельного або блоковим - або дерев'яну, або кам'яну.
2
Від кімнати-прибудови веранда відрізняється склінням: скляні рами встановлюються з двох або трьох сторін. Основа каркаса веранди - вертикальні стійки і обв'язка, нижня і верхня. На їх установку підуть бруси з перетином 10х10 см і 8х12 см або добре застругані і рівні колоди діаметром приблизно 12 см. При цьому принципова відмінність веранди від більш капітальної споруди полягає в тому, що обшивку роблять тільки зовні, а утеплювач не укладають.
3
Оскільки основну частину стін займуть вікна-рами зі склом, підвіконні дерев'яні ділянки виходять невеликими, до 110-120 см або нижче. Це вигідно, оскільки для монтажу цих глухих боковин підійдуть і обрізки дощок, і короткомірні готові дощечки, наприклад, від тарних ящиків. Якщо ж ви дбаєте про якість обробки і про те, щоб веранда не продуваються, можна використовувати для будівництва шпунтовані дошки (з гребенем і пазами) товщиною до 2 см або стандартну вагонку.Еслі в запасі не виявилося дерев'яних столярних виробів, варіантом матеріалу для стін дачної веранди можуть стати азбоцементні листи. Зазори між рамами і такий обшивкою легко закриваються дерев'яними лиштвами.
4
Дах у веранди бажано майструвати з тих же покрівельних матеріалів, що використовувався на дачному будиночку. Це може бути шифер, ондулін, оцинковане залізо, руберойд.
Зверніть увагу
При спорудженні веранди врахуйте: осадку веранда і будинок будуть однозначно мати різну, тому і вага у них різний, і умови експлуатації теж. Саме тому професійні будівельники ніколи не будуть робити у основного будинку і веранди об'єднаний фундамент і жорстко пов'язувати їх конструкції. Зазвичай між стінами будинку і прибудованої до них верандою планується зазор в 1 см. Після завершення процесу обшивки цю щілину закривають неширокій дошкою-нащельником.
Корисна порада
Часто веранда за рівнем виявляється істотно вище рівня землі, і їй потрібно ганок. Дерев'яні східці його традиційно прилаштовують до веранди у вигляді ступеневої короби, який встановлюється на підставу з щебінки або на зацементовану майданчик. Нижні дошки конструкції рекомендується промазати відпрацьованим машинним маслом або бітумом і укласти на кілька шарів руберойду. Для ганку вибирають деревину високої якості (ялина, сосна). Спочатку дошки олифят один-два рази, висушують, а потім фарбують емаллю для зовнішніх робіт.