Як зняти стельову плитку. Як зняти миючу плитку зі стелі.

Стельова плитка досить слабкий матеріал і під впливом механічний пошкоджень втрачає свій привабливий вигляд, особливо це відноситься до пінопласту без ламінованого покриття. Якщо ваша стеля більше не приваблює погляди, то стару плитку рекомендується прибрати.
Вам знадобиться
  • - шпатель;
  • - будівельна суміш;
  • - респіратор;
  • - сміттєві мішки на 90-180 літрів;
  • - відро з водою;
  • - драбина;
  • - целофан.
Інструкція
1
Перш, ніж приступити до роботи, винесіть всі меблі з кімнати або прикрийте її целофаном. При знятті стельової плитки виходить досить багато пилу і бруду, тому принесіть в кімнату все необхідне приладдя: шпатель, мішки, драбину, респіратор і відро з водою. Надіньте робочі речі і прикрийте щільно двері в кімнату, інакше вам доведеться відмивати і всі кімнати, так як у пилу є одна властивість - проникати скрізь. Не забудьте надіти респіратор, щоб захистити дихальні шляхи.
2
Починайте повільно за допомогою шпателя зскрібати стельову плитку . Так як пінопласт дуже легко руйнується, у вас вийде зняти всю плитку за короткий проміжок часу. Не намагайтеся відскоблити разом з клеєм відразу, його краще видаляти після знімання основного шару. Щоб зняти плитковий клей, потрібно докласти трохи зусиль, терти його разом з тонким шаром штукатурки.
3
Розведіть суміш для шпатлювання у відрі з водою. Зашпатлюйте всю поверхню стелі. Якщо ви зібралися встановлювати натяжна або підвісна стеля, то можете не коригувати поверхню, все одно не буде видно. Якщо ж ви зібралися клеїти шпалери або фарбувати, то не забудьте добре загрунтувати поверхню.
4
Якщо вам потрібно зняти не всю плитку , а тільки окремі частини, акуратно подденьте шпателем плитку з чотирьох сторін. Потім зіскоблити її. Приклейте нову в очищене місце і надавіть. Але в цьому випадку колір тільки що заміненої плитки може дещо виділятися, тому рекомендується промити всю стелю з використанням миючого засобу.
5
Прочитавши все вищеописане, у вас пропало бажання взагалі щось знімати? Якщо не хочете витрачати стільки часу і сил, тоді домовтеся з будь бригадою по обробці приміщень, майстри своєї справи все зроблять за помірну плату і в стислі терміни.
Стельова плитка - матеріал досить крихкий, тому зняти її, зберігши цілісність, можна тільки в тому випадку, якщо дотримуватися правил роботи. Після демонтажу оздоблювального матеріалу поверхню стелі потрібно покрити спеціальним складом, що запобігає утворенню грибка і цвілі.
Демонтувати стельову плитку можна за допомогою кількох прийомів, які дозволять не залишити на стелі слідів пінопласту і зберегти цілісність виробів. Робота ця нескладна і не настільки трудомістка, як може здатися на перший погляд.

Що потрібно для демонтажу стельової плитки

- поліетиленове полотно для укриття підлоги і меблів; - ємність з водою і губка; - грунтовка для оштукатурених поверхонь; - Шпаклювальний складу для закладення тріщин і вад; - шпатель пластиковий або металевий; - драбина або інша опора, яка дозволить дотягнутися до стелі;

Послідовність робіт

Спочатку потрібно постаратися підчепити край кутовий плитки шпателем. Якщо це вийшло і виріб легко відходить від стелі, то подальші роботи проводяться без особливих зусиль. Якщо ж плитка міцно приклеєна, доведеться її або зскрібати, або використовувати болгарку, якою можна буде зрізати припасовані полотна. Не варто прагнути зняти одночасно і плитку і залишки клею на стелі. Його буде набагато зручніше ліквідувати після того, як основний шар буде демонтований. Плитковий клей зазвичай глибоко проникає в штукатурку, тому знімати його потрібно разом з нею. Однак зіскоблюється шар повинен бути як можна більш тонким. Іноді потрібно прибрати плитку не на всій площі стелі, а тільки там, де потрібна косметичний ремонт. Для цього кожну з них обережно підчіплюють лезом шпателя з кожного кута. І поступово просуваються до середини плитки, одночасно відриваючи її від штукатурки. Якщо шар клею досить товстий, буде потрібно ніж з гострим лезом, яким акуратно і поступово прорізають або клей, або пінопласт. Це дозволить зняти плитку, не зруйнувавши її. Після того як стеля буде звільнений від оздоблювального матеріалу, його потрібно буде вирівняти і загрунтувати. Але якщо підготовка здійснюється до пристрою підвісної або натяжної конструкції, закладення тріщин і нерівностей не буде потрібно. Досить буде обробити оштукатурений шар антисептичним складом, що запобігає виникненню грибка і цвілі. Для цієї мети можна використовувати спеціальні знезаражувальні грунтовки або просочення для штукатурки. Під час роботи в приміщенні утворюється багато пінопласту крихти і пилу. Тому по закінченні демонтажу потрібно провітрити кімнату, прибрати шматки плитки і пропилососити. Стеля перед нанесенням грунтовки бажано протерти вологою ганчіркою або обмести його віником або щіткою.