Як усунути синяк.

Синці (або гематоми) в більшості випадків з'являються через удари або забитих місць, в результаті яких лопаються кровоносні судини, а кров залишається під шкірою (вона змінює колір і викликає невеликий набряк). До появи синців також може привести довге перебування на сонці або прийом деяких лікарських препаратів.
Інструкція
1
Виходячи з власного досвіду або завдяки фахівцям, багато людей знають, що синці згодом здатні зникати самостійно (приблизно через два або три тижні, іноді значно швидше). У міру загоєння синяк буде міняти свій колір: спочатку він стане синім, потім поступово забарвиться в жовто-зелений колір. До речі, загоєння синців залежатиме від того, де вони знаходяться. Наприклад, якщо гематома розташована на обличчі, тоді раніше тижні вона не пройде, якщо вона - на нозі, то загоєння може затягнутися на місяць. Вся справа в тому, що в судинах ніг тиск крові вище, ніж в судинах рук або особи, відповідно і кровоточать вони сильніші.
2
Ви можете заздалегідь попередити збільшення розміру гематоми і заодно полегшити біль, якщо відразу після отримання забиття прикладіть лід (хоча б щось холодне). Це змусить лопнули судини стиснутися, а це означає, що в навколишні тканини потрапить набагато менше крові. Для зручності оберніть шматок льоду в тканину, а потім прикладіть його до синців (або до того місця, яке ви забили, якщо синяка ще немає) на 10-15 хвилин. Потім зробіть невелику перерву і повторіть процедуру. Далі дотримуйтесь двогодинну перерву.
3
Крім того, ви можете перетягнути забитою ділянку тіла еластичним бинтом (особливо, якщо гематома на нозі). Перев'язка буде надавати необхідне тиск на судини, що запобіжить появі синця великого розміру. Але й тут не забувайте про необхідний перерву (на півгодини або годину). Потім можете, якщо буде потрібно, накласти пов'язку знову.
4
В будь-якій аптеці ви можете придбати спеціальні креми, мазі, гелі. Вони допоможуть зняти набряк і швидше позбавлять від синців. Особливо ефективним виявиться крем, до складу якого входить вітамін К. Втирайте такий засіб відразу після забиття або удару, а потім кілька разів на день (2-3 буде достатньо) аж до того моменту, як синяк зійде.