Як наклеїти фон акваріума.

Прикрасити домашній акваріум можна різними способами. Одним з варіантів є наклеювання декоративного пластикового фону на задню стінку акваріума. Якщо ви придбали фон без спеціального клейового шару, прикріпити його можна за допомогою наступних прийомів.
Вам знадобиться
  • Декоративний фон;
  • аквариум;
  • ножницы;
  • скотч;
  • глицерин;
  • шпатель;
  • силиконовый герметик.
Інструкція
1
В незалежності від того, яким способом ви будете кріпити фонове прикраса, потрібно попередньо очистити скляну поверхню акваріума. Це можна зробити за допомогу губки для миття посуду і засоби для очищення стекол. Ретельно протріть скло, видаляючи пил і розводи.
2
Найпростіший варіант - наклеїти гнучкий фон до задньої стінки акваріума шматочками скотча. Фонову картинку потрібно купувати з запасом. Вона повинна бути більше з усіх боків на кілька сантиметрів. У домашніх умовах ви зможете обрізати фон до потрібного розміру за допомогою ножиць. Прикладіть фон до акваріума і вирівняйте його по верхньому краю. Спочатку закріпіть скотчем верхню частину фону . А потім, акуратно розгладжуючи фон, наклейте з боків і знизу. У такого способу кріплення є недолік. Випадково що з'явилися краплі води можуть потрапляти в простір між фоном і стінкою акваріума. У вологих місцях фон буде сильніше прилягати до скла. Це буде погіршувати візуальне сприйняття акваріума.
3
Більш надійний спосіб закріпити гнучкий фон - наклеїти його за допомогою гліцерину. Придбати його можна в аптеці. Замість гліцерину можна взяти будь-мінеральне масло. Візьміть фон і приклейте його скотчем за один край. Нанесіть гліцерин на задню стінку акваріума. Для цих цілей можна використовувати пензлик, але краще нанести гліцерин руками, так як пензлик може залишати пил і ворсинки. На промазану стінку починайте поетапно накладати фон. За допомогою шпателя розгладжуйте нерівності і виганяйте бульбашки повітря з-під фону . Шпатель можна замінити пластиковою картою. Виходять по краях надлишки гліцерину витирайте сухою ганчіркою. Після закінчення процедури закріпіть залишилися краю фону скотчем.
4
Фон з більш щільного матеріалу можна наклеїти на внутрішню поверхню акваріума за допомогою силіконового герметика. Такий фон буде довгий час зберігати соковитість фарб завдяки своїй інертності до води. Для його сполуки зі склом ідеально підійде герметик для проклейки акваріумів.
Акваріум - частинка живої природи у вашому домі. Естетичність його оформлення має велике значення. Гарний фон акваріума може вигідно завершити дизайн живого куточка і вдало вписується в інтер'єр.
Вам знадобиться
  • фотокомпозиція, губки і систему очищення кошти для стекол, скотч.
Інструкція
1
Як правило, фон визначає загальне враження від оформлення всього акваріума. На сьогоднішній день найбільш популярним і поширеним способом оформлення вважається застосування фотокомпозицій. Їх виготовляють на міцній плівці із зображенням різного роду підводних ландшафтів - каменів, водоростей, гіллястих корчів та ін.
2
Після вибору і покупки вподобаної фотокомпозиції ви можете приступати до оформлення фон а в акваріумі. Спочатку ретельно очистіть його заднє скло від бруду і пилу. Зробити це можна за допомогою губки і миючого засобу для стекол.
3
Потім дайте склу просохнути і нанесіть на нього спеціальний клей. Підходящу марку клею вам допоможуть підібрати в будь-якому зоомагазині. Клей наносите строго по всій поверхні скла. Не забувайте більш ретельно промазати кути, щоб в процесі експлуатації плівка не відклеїлась і не деформувалася. Робіть це спеціальним шпателем, який надається в наборі з клеєм.
4
Візьміть заздалегідь підігнаний за розміром фон , акуратно прикладіть до задньої стінці акваріума, точними і швидкими рухами розгладьте його по всій поверхні.
5
Не переживайте, якщо фон не ліг рівно з першої спроби. Ви можете повторити всю процедуру знову, відклеївши його і вирівнявши. Після того, як фон буде приклеєний, шпателем виженете бульбашки повітря і розрівняйте дрібні складки. Робіть це повільно, рухаючись від центру до країв.
6
Клей, який здасться по краях, обережно видаліть губкою. Після цього заклейте фон скотчем по всьому периметру. Все. Процедура закінчена. Вмонтовуйте акваріум і запускайте туди своїх улюблених рибок.