Як навчити папугу розмовляти.

Говорящий попугай це мрія будь-якої дитини і кожного третього дорослого. Практично кожна людина приходить в захват від виду говорящей пташки. Однак навчити папугу розмовляти, це ще та работенка.

Це тривалий і важкий процес, який вимагає великої любові до птиці, наявності вільного часу і великого желанія.Чтоби ваша птах заговорила, з нею потрібно подружитися. Ви можете вважати, що папуга до Вас звик, якщо він вільно їсть з Вашої руки, сидить у Вас на плечі або на руці під час ходьби або пересувань. Коли птахові поруч з Вами комфортно, вона поводиться спокійно і довірливо.

Процес навчання може тривати довго. Займатися з пташкою потрібно кожен день по кілька разів. Заняття повинно тривати мінімум 30 хвилин. Час занять має бути постійним, для птиці це важливо - вона своєрідно налаштовується на урок. Встановлено, що навчити папугу розмовляти легше жінці або дитині. Справа в тембрі голосу. Під час уроку не повинно бути сторонніх шумів, які будуть відволікати птицю, це важливо. Також важлива система заохочень. В кінці заняття і за кожну правильну фразу давайте папузі його улюблені ласощі. Цей метод працює безвідмовно.

Заняття потрібно починати від простого до складного. Доведено, що птахам легко даються шиплячі звуки, звуки «а» і «о», а також «р», «т», «к» і «п». Це потрібно врахувати і при виборі імені для папуги. Перше чого варто навчити пташку, це її ім'я. Ось чому класичним ім'ям для папуги стало - Яша, Кеша, Гоша. Це саме ті слова, які просто навчити говорити.

Якщо Ви задумали розучити з вихованцем пісеньку, то можна використовувати магнітофон. Однак спочатку варто ознайомити вихованця з окремими словами, для цього Вам потрібно плавно і постійно їх повторювати пташці. З часом, вона почне повторювати за Вами.

Багато хто вважає ефектним, коли папуга вітає їх при вході або бажає приємного апетиту. Одним словом, коли птах каже фрази до місця. Для цього потрібно повторювати слова в ситуації, в якій Ви хочете, щоб птах говорила. Припустимо, вранці бажайте пташці доброго ранку, прощайтеся з нею однаковою фразою, і вітайтеся так само. Це дозволить виробити умовний рефлекс. У птахів дуже розвинене відчуття ситуації, і вони добре запам'ятовують настрій, час, інтонацію.Обученіе папугу розмовної мови, це своєрідна дресирування. Як і будь-яка інша дресирування, вона вимагає маси зусиль і завзятості. Якщо Ви твердо вирішили добитися свого, головне для Вас терпіння. Удачи вам і успіхів.