Як позбутися від клаустрофобії.

Клаустрофобия - боязнь замкнутих просторів. Люди, що страждають даної фобією, починають відчувати панічний страх, опинившись в ліфті, в маленькому приміщенні, в багатолюдних місцях, в літаку і т.д. Страх супроводжується прискореним серцебиттям, задишкою, запамороченням, негативними думками, потовиділенням, тремтінням. Клаустрофобія успішно піддається лікуванню. І чим раніше воно почнеться, тим успішніше буде одужання.
Вам знадобиться
  • - звернутися до лікаря;
  • - пройти курс терапії.
Інструкція
1
Клаустрофобия - найпоширеніший різновид фобій, на яку страждає більше 7% населення планети. Якщо не вживати ніяких заходів, з часом ситуація погіршується. Люди перестають відвідувати місця, де може статися напад. Подібне уникнення ще більше підсилює страх. Чим довше людина ховається від проблеми, тим більш важку форму вона набуває.
2
Розрізняють декілька методів лікування клаустрофобії .Нагнетаніе - вид лікування, який створює ситуацію, яку людина панічно боїться. В якості терапії використовують кабіну ліфта, маленьку кімнату і т.д. Його суть полягає в сталкивании людини з його страхом. Усвідомлення того, що нічого страшного не сталося, стає потужним аргументом для лікування.
3
Моделювання - метод позбавлення від фобії, коли пацієнт спостерігає за людиною, яка зайнятий нагнітанням. Хворого навчають переймати його поведінку і підводять до того, що людина самостійно усвідомлює безпідставність своїх страхів.
4
Невідповідність полягає в тому, що пацієнта навчають використовувати техніки візуалізації та релаксації в той момент, коли починається паніка. Поки людина концентрується на розумовому та фізичному розслабленні, йому пояснюють, як і звідки виникає безпричинна фобія. Людина розуміє, що його реакція на джерело страху не відповідає його схемою, в результаті чого напади клаустрофобії зникають.
5
При когнітивної бихевиористической терапії пацієнта навчають протидій в момент нападу, а також, до зміни думок, через які виникає почуття страху.
6
Гіпноз використовують в запущених випадках. Під час гіпнозу використовуються розслаблюючі і заспокійливі прийоми для усунення паніки, страху і супутніх їм стереотипів.
7
У деяких випадках для лікування клаустрофобії вдаються до допомоги лікарських препаратів. Це можуть бути заспокійливі сиропи, краплі, таблетки або більш сильні медикаменти. Вони допомагають впоратися з фізичними симптомами занепокоєння - серцебиттям, задишкою, запамороченням і іншими.
Зверніть увагу
Якщо клаустрофобію не лікувати, вона приймає хронічний характер.Било доведено, що чим старша людина, тим швидше відбувається одужання.