Як вибирати лижні черевики.

Правильно вибрати черевики для лиж дуже важливо, катання на найкращих і сучасних лижах не принесе користі і задоволення, якщо лижна взуття підібрана невірно. Складний пристрій сучасних моделей черевик забезпечує комфорт в різних погодних умовах, захищаючи від холоду та вологи, правильно розподіляє навантаження на ноги, забезпечує безпеку, і дозволяє новачкам швидко і легко освоїти техніку катання.
Вам знадобиться
  • Каталог продукції аксесуарів для лиж
Інструкція
1
Вибирайте професійні спортивні моделі, якщо серйозно займаєтеся лижним спортом. Вони самі високотехнологічні, їх виготовляють, як правило, з новітніх синтетичних матеріалів, за своїми якостями, набагато перевершує натуральну шкіру, вони довговічні і розраховані на великі навантаження.
2
Купуйте черевики для спортивного туризму, якщо відносите себе до альпіністам і досвідченим туристам. Ці моделі часто комбіновані, мають знімну манжету; ударостійкі і надійні; зручні як для лижних переходів, так і для пішого туризму.
3
Зверніть увагу на черевики, призначені для оздоровчого катання на лижах. До таких моделей особливих вимог не пред'являється, а ціна на них залежить від матеріалів, з яких вони виготовлені, та ступеня комфортності.
4
Купуйте спеціальні дитячі моделі черевик. Адже вони повинні легко одягатися і зніматися, добре зберігати тепло. Підошва не повинна бути занадто слизькою, щоб дитина могла безпечно пересуватися і без лиж. Слід підбирати моделі, відповідні кріпленням, встановленим на дитячих лижах.
Зверніть увагу
Намагайтеся вибирати тільки ті моделі, які відповідають предпочитаемому вами стилю катання. В цьому питанні не варто економити кошти, адже в подальшому це може позначитися на вашому здоров'ї.
Корисна порада
Професійні спортивні моделі бувають трьох видів: класичні, коньковие і комбіновані, в останніх передбачена знімна манжета для переходу з класичного на коньковий хід (наприклад, в змаганнях «Pursuit»). Ціни на взуття для лиж варіюються від 50 до 200 доларів. Найсучасніші і зручні - черевики на підошві без рантів Salomon SNS або Rotefella NNN. Якщо вам здаються занадто дорогими гоночні кріплення ціною в 40-50 доларів, ви можете придбати до них доступніші прогулянкові приблизно за 20-25.
Проїхатися на лижах по зимовому лісі - справжнє задоволення для любителів даного виду спорту. Однак для того щоб почувати себе комфортно, необхідно надійно закріпити черевики .
Вам знадобиться
  • - лижі;
  • - лижні черевики.
Інструкція
1
Зверніть увагу, що існує три типи кріплень для бігових лиж: передні (Nordic 75), з «жолобом» (система SNS) і з «рейками» (система NNN). Система кріплення лиж і черевик обов'язково повинна співпадати.
2
Якщо ваші лижі мають передні кріплення, то підошва у лижних черевиків забезпечена виступаючим носком з трьома отворами. Надіньте черевики і встаньте на лижі. Штирі на кожній лижі увійдуть в отвори черевик. Потім обережно притисніть носок кожного черевика металевою дужкою. Лижі з таким кріпленням підходять для будь-якого розміру взуття, починаючи від самого маленького.
3
Більш сучасні бігові лижі мають систему кріплення SNS або NNN. Зверніть увагу, що кріплення лижного черевика може бути як автоматичним, так і механічним. Якщо ви маєте лижі з автоматичним кріпленням, надіньте черевики і вставте скобу кожного черевика в паз. Кріплення надійно защелкнется.
4
Закріпіть вручну черевики , якщо кріплення їх до лиж механічні. Кріплення розсуваються, набуваючи необхідний вам розмір. Однак вони не підходять для дитячих і підліткових черевик. Для маленьких розмірів взутті випускаються спеціальні кріплення, забезпечені для зручності більш великої ручкою-застібкою.
5
Не забувайте, що черевик повинен зручно сидіти на нозі, незважаючи на теплий носок, надітий вниз. Якщо черевики будуть жати, то ви швидко замерзнете і випробуєте дискомфорт від такої прогулянки.
Зверніть увагу
Вибираючи лижні черевики, вирішите, з якою метою ви їх купуєте. Тобто чи будете ви просто здійснювати оздоровчі лижні прогулянки, катаючись час від часу або хочете всерйоз зайнятися лижним спортом. Справа в тому, що існує декілька категорій черевик, в залежності від напрямку їх використання.
Корисна порада
Вибираючи тип кріплення, зверніть увагу, що механічні застібки надійніші. Т.к. при їх використанні не виникає небезпеки випадкового звільнення правильно черевиків від лиж.