Як вибрати коньковие лижі.

Конькові лижі в першу чергу повинні бути жорсткими, так як цей показник безпосередньо впливатиме на успішність пересування. Візуально від класичних їх можна відрізнити по відсутності загнутих «носів», а висота повинна на 10 см перевищувати зріст лижника. Але все ж, головне при виборі - це правильно підібрана жорсткість, адже лижа буде працювати як пружина: то стискаючись, то виштовхуючи спортсмена на лижні.
Вам знадобиться
  • - тонкий щуп
  • - аркуш паперу
Інструкція
1
Підбір лиж «на дотик». Покладіть лижі на абсолютно рівну поверхню, і, рівномірно розподіляючи вагу на лижі, встаньте на них. Далі використовуйте тонкий щуп або простий лист паперу, за допомогою якого замірте зону просвіту від лиж до статі попереду ззаду від черевика. Її розмір повинен складати 30-45 і, відповідно, 10-15 сантиметрів. Потім вага перенесіть тільки на одну з лиж, і при такому розподілі просвіт повинен зменшитися, і спереду і ззаду, але не більше, ніж на 10 сантиметрів, зазор не повинен закінчуватися відразу під п'ятою черевика.
2
Підбір лиж «на око». Поставте лижі вертикально. Ковзаючі поверхні повинні бути направлені один до одного. Руки потрібно покласти на колодки і сильно стиснути лижі. Якщо відстань між ними становитиме 3-4 мм, то це те, що потрібно, якщо ж 1-2 мм, то цей варіант занадто м'який.
Зверніть увагу
За жодних обставин не можна набувати в гіпермаркетах дешеві лижні комплекти! Необхідно сходити в спортивний магазин і, порадившись з продавцем, підібрати собі найбільш підходящу пару. Краще зупинятися на відомих брендах, таких як Rossignol, Fischer, Madshus, Salоmon, Atomic.
Корисна порада
Навіть якщо ви обмежені у фінансах, то можна знайти оптимальний варіант. У кожного виробника є своя «лінійка» лиж з різними характеристиками і вартістю. Тут вже вибір багато в чому буде визначатися фінансовими можливостями. Треба підібрати з «лінійки» середню модель - це оптимальний вибір для того, щоб почати тренування.
При настанні зими з'являється можливість займатися таким видом спорту, як катання лижах. Щоб такий активний вид спорту міг приносити тільки користь і масу позитиву, необхідно правильно підібрати собі лижі. Вибирати їх потрібно, грунтуючись на стилі катання і власних перевагах.
Інструкція
1
Існує два стилю катання на лижах - коньковий і класичний. Природно, екіпірування для кожного типу лиж потрібна індивідуальна.
2
Особливість класичних лиж - м'якість ковзання їх по снігу. При класичному катанні поштовх здійснюється за рахунок сили тертя, яка виникає між сніжної лижень і колодкою лижі. Важливо відзначити, що лижі такого типу повинні бути довгими, з гострим носком.
3
Лижі для ковзанярського ходу - жорсткі. При коньковом катанні колодка пружинить і штовхає лижника вперед. Такі лижі мають тупий, чи не загнутий носок, а довжина їх перевищує зріст людини на 19 см. Перевірити, наскільки коньковие лижі підходять вам, можна таким чином: поставте їх вертикально, ковзними поверхнями друг до друга, покладіть руки на колодки і сильно стисніть їх. Якщо між лижами мається просвіт в 3-4 мм, то вони вам підходять. Якщо ж просвіт становить 1-2 мм, то такі лижі занадто м'які для ковзанярського типу катання.
4
Варто згадати і про матеріал, з якого виготовлені лижі. Ви можете придбати пластикові або дерев'яні. Плюси пластикових лиж полягають в їх легкості, завдяки якій на них можна чудово пересуватися по трасі і гірських серпантинах. Пластикові лижі вибирайте в разі, якщо ви катаєтеся гребеневим способом. Ще однією перевагою таких лиж є те, що їх не потрібно постійно змащувати, на них можна пересуватися навіть по талому снігу. Також варто звернути увагу на наявність на пластикових лижах рифленої поверхні. До такої особливості при першому катанні доведеться звикати.
5
Дерев'яні лижі по вартості будуть значно дешевше пластикових. Але перш ніж стати на трасу, їх потрібно добре просмолити, щоб вони служили довго.
6
Велика увага при виборі лиж потрібно приділити черевикам. Лижні черевики для ковзанярського способу катання повинні бути високими, жорсткими, з фіксацією гомілки і стопи. Низенькі підходять тільки для класичних лиж. Розмір черевика повинен збігатися з розміром стопи, ніяких запасів на вовняні шкарпетки не потрібно. Сучасні лижні черевики дуже теплі, м'які і розраховані на використання з одним звичайним носком.
7
При виборі лижних палиць звертайте увагу на їх вагу. Чим легше, тим комфортніше буде катання. Найміцнішими, легкими і відносно недорогими є палки зі скловолокна. Висота їх повинна бути менше росту людини в середньому на 15-20 см.
8
Вибираючи лижі дитині, враховуйте його вага і зріст. Черевики для малюка повинні збігатися з його розміром ступні і сидіти на нозі максимально комфортно.
Корисна порада
Ні в якому разі не купуйте дешеві лижі в звичайних магазинах, вони повинні бути обов'язково зі спеціалізованого спортивного відділу.