Як посадити рибальську мережу. Як правильно садити рибальські мережі.

Здавалося б, чого простіше, закинув мережа у водойму і через пару годин виймай рясний улов. Але не все так просто. Ловля риби мережа ю має масу особливостей, не враховувати які просто не можна. Багато що залежить від правильної посадки мережі.
Інструкція
1
Посадка мережі означає прив'язування мережевого полотна до шнура. Вона може виконуватися вручну за допомогою човника, а при машинному в'язанні мережі - автоматично. Нижній шнур називається вантажним і він повинен бути більше верхнього. Так, наприклад, при довжині мережі 60 метрів довжина нижнього шнура становитиме 33 метри, а верхнього - 27 метрів. Існує варіант, коли навпаки верхній шнур довший нижнього. У цьому випадку верхня частина має слабке натяг, що робить мережа більше уловистою. Такий спосіб посадки поширений в північній акваторії Ботнічної затоки.
2
Один із затребуваних способів посадки мережі - за допомогою віхи. Віха - це спеціальна лінійка, використовувана як допоміжний засіб. На її кінцях зробіть зарубки, відповідні відстані між вузлами. Щоб віха стала універсальною, придатною для мереж з різними осередками, на неї наклейте кілька стрічок з різними значеннями. Але, як правило, досвідчені в'язальники мереж в ній не потребують.
3
Найпростіша посадка для мереж з великими вічками полягає в протягування шнура через осередки. Обов'язковий елемент посадки - вузол. З усього різноманіття вузлів виберіть подвійний вузол, він дуже популярний серед рибалок і особливо часто використовується при посадці невода.
4
У мережах, пов'язаних вручну, використовуйте посадку «на бігу». Її головна перевага - відсутність закріплюють вузлів, що дозволяє мережному полотну переміщатися по посадкової нитці. Така посадка робить мережа рухомий і більше уловистою.
5
дрифтерного посадка свою назву отримала від мереж з аналогічною назвою. Тут посадкову нитка вам потрібно закріпити до підборі простим посадковим вузлом. Нитку, що йде від вузла на відстані 3 -4 помахів, оповте навколо корінного кінця і потім на фіксованій довжині провисання обидві нитки зв'яжіть в вузол. Посадкова нитка як би скручується вдвічі. Для більшої жорсткості всієї конструкції можна використовувати вічко.
Хороша рибальська снасть - половина успіху рибалки. Крім вудок і спінінгів, в якості функціональних снастей здавна зарекомендували себе рибальські мережі. Ви можете як замовити мережа або купити її в спеціалізованому магазині, так і виготовити самостійно. Останній варіант більш трудомісткий і вимагає більше часу, але в підсумку ви отримаєте якісну мережа , яка точно відповідатиме всім вашим вимогам.
Інструкція
1
Для плетіння мережі підготуйте звичайні швейні нитки різної товщини і різного кольору. Також вам будуть потрібні заводські кручені капронові нитки і жилки різного перетину. Нитки не повинні розкручуватися, щоб не зіпсувати форму осередків мережі. Чим тонше і міцніше будуть капронові нитки, які ви виберете, тим акуратніше і міцніше буде мережа . Нитки повинні добре переносити тривале перебування у воді.
2
Вам також будуть потрібні спеціальні пристосування для плетіння - човник і шаблонкі. Човник виготовте з будь-якого щільного матеріалу (дерева, металу або пластику). Якщо ви будете в'язати тонкими нитками, зробіть невеликий човник шириною 2 см і довжиною 15-20 см. Шаблонкі - це прямокутна дощечка, яка регулює розмір комірки. Вона має довжину 10-15 см, а в ширину дощечка повинна відповідати ширині осередків - 30, 40 або 50 мм.
3
Існує багато видів мережевих вузлів і найпростішим з них є одинарний вузол. Накиньте капронову нитку довжиною 10-20 м на невеликий човник і зробіть на кінці нитки петлю. Міцно зав'яжіть вузол.
4
Вбийте в будь-яку стаціонарну поверхню, наприклад в стіну, простий цвях. Він повинен знаходитися у вас на рівні очей (якщо ви будете перебувати в положенні сидячи). Зав'язану на кінці нитки петлю накиньте на цвях і прив'яжіть вузол.
5
По один бік цвяха буде звисати петля, а по інший буде спускатися капронова нитка, що йде до вашого човнику. Візьміть човник в праву руку, а в лівій руці тримайте дощечку-шаблонку. На шаблонку укладіть нитка, що йде до човника від цвяха, а потім опустіть вниз човник позаду шаблонкі так, щоб нитка перехилилася через її задній край. Введіть кінчик човника в петлю знизу вгору і протягніть його через петлю.
6
Потягніть човник назад на себе, притягаючи поступово петлю до переднього краю шаблонкі. Таким чином, ви помітите, що нитка при плетінні тричі укладається на шаблонку - зверху, знизу, а потім знову зверху від петлі до човника. Після того як нитка ляже на шаблонку втретє, притисніть її великим пальцем лівої руки, створюючи другу петлю навколо шаблонкі.
7
Прив'яжіть її до першої петлі, накинувши нитка, що йде від шаблонкі, круговим рухом правої руки з-під великого пальця на першу петлю до човника. Нитка повинна лягти півколом зліва направо. Опустіть човник по правому краю першої петлі вниз, пропустіть його кінчик знизу вгору між лівою ниткою першої петлі і початком другої петлі.
8
Витягніть човник і потягніть його назад, утримуючи шаблонку пальцями лівої руки. Витягайте нитка назад, поки накинута раніше на першу петлю, нитка не вийде назовні і поки не затягнеться вузол між великим і вказівним пальцями лівої руки.
9
З силою затягніть вузол, після чого скиньте з шаблонкі другу петлю зліва направо і зв'яжіть третю петлю. Продовжуйте в'язати мережа , скидаючи кожну наступну петлю.