Як знизити рівень шуму.

Вирішуючи проблему шумоізоляції в квартирі або на дачі, слід пам'ятати наступне. По-перше, джерел шуму навколо нас багато, сама людина виробляє часто неабиякий шум, - тому вам потрібно чітко визначитися, який саме шум ви хочете приглушити. По-друге, невеликий (близько 15 дБ) шум психологічно необхідний людині. Щоб правильно вибрати метод шумозаглушення і матеріали, потрібно провести деяку підготовчу роботу.
Вам знадобиться
  • - План квартири або дачі,
  • - шумомір,
  • - звукопоглинальні матеріали.
Інструкція
1
Візьміть план квартири або дачі і відзначте на ньому такі контрольні точки: спальне місце, центр спальні, підвіконня спальні, робоче місце (якщо воно в спеціальній кімнаті, то окремими точками помечаете центр кімнати і підвіконня), центр кухні і підвіконня кухні. Візьміть шумомер і в кожній контрольній точці зробіть виміри в будній і у вихідний дні - вранці, вдень, ввечері і вночі (від 23.00 до 7.00). У кожній точці вам слід виміряти рівень шуму при закритому і при відкритому вікні. Бажано ще хоча б один раз по всіх точках оцінити частотний спектр шуму . Найбільш легко заглушуються середні і верхні частоти; сильно виражені низькі (180 Гц і менше) частоти заглушити буде важко, оскільки такий ефект дає резонанс несучих конструкцій будівлі.
2
Порівнявши результати вимірювань з контрольними цифрами, наведеними нижче, ви зможете найбільш точно підібрати звукоізолюючі матеріали, оскільки виробники зазвичай вказують, на скільки децибел даний матеріал знижує рівень шуму . Ці матеріали зазвичай використовуються в наступних звукопоглинальних конструкціях: - в пластикових вікнах з подвійними (а ще краще з потрійними) склопакетами; - в звукопоглинальних стінових панелях (обов'язково повинні бути заглушені всі кути несучої стіни); - в корпусних меблів, включаючи підставки, килимки або ширми для всіх приладів, які видають шум (до речі сказати, стелажі з книгами є дуже непоганими звукопоглотітелямі); - в проемних конструкціях - матеріалах дверей, жалюзей і драпіровок; - в підлогових і стельових покриттях; - в конструкціях коробів для труб опалення, водопостачання та каналізації .
3
Після чого, визначивши місця, де найбільше необхідно приглушити шум, вибирайте відповідні за коефіцієнтом звукопоглинання матеріали і приступайте до роботи.
Зверніть увагу
- У центрі спальні при закритих вікнах рівень шуму не повинен перевищувати 55 дБ вдень і 45 дБ ночью.- У центрі решти приміщень прийнятний рівень шуму - не більше 60 дБ вдень і 50 дБ ночью.- Різниця рівнів шуму в спальні при закритих і відкритих вікнах повинна бути не менше 20 дБ вдень і 10 дБ вночі. - Різниця рівнів шуму в кухні та інших кімнатах при закритих і відкритих вікнах повинна бути не менше 15 дБ.
Корисна порада
Оцінити частотний спектр шуму можна записавши шум на комп'ютер і далі відкривши запис за допомогою безкоштовної програми аудіозаписи Audacity ("Аналіз" і "Побудувати графік спектру").