Як читати бітбокс.

Почувши цікаву композицію, деколи складно повірити, що виконана вона без музичних інструментів. Співаки використовують таку техніку, як бітбокс , тобто імітація звуків голосом. Навчиться цьому при великому бажанні і старанні може кожен.
Вам знадобиться
  • - Відеоуроки;
  • - бітбоксер;
  • - спеціальна література;
  • - музика.
Інструкція
1
Як і будь-яка справа, бітбокс починається з теорії. Ви повинні знати, які основні звуки є в бітбокс е. Їх усього три. Вся мелодія будується на комбінаціях (бітах) цих звуків, відтворених у різних техніках. Перший звук - kick drum (по-іншому він називається кік, бочка), що імітує великий барабан. Позначається він латинською літерою B. Другий звук - hi-hat або хет, схожий на звук тарілки в барабанній установці. Записується він як T. Третій звук - classic snare або просто снер, повторює звучання маленького барабана і йому відповідає поєднання pff (зустрічається варіант psh).
2
Щоб зробити кік, потрібно одними тільки губами сказати «Б». Видихайте різко і сильно. Вчіться правильно дихати, щоб мати можливість робити біти на видиху і не робити паузи між ними.
3
Хети діляться на закриті (м'яко губами скажіть «ц» або «т»), відкриті (до «ц»/«т» додайте «ссс») і швидкі (не використовуючи голос, скажіть поєднання відкритого хета і звуку «к»).
4
Снери - складніші звуки. Їх також є кілька видів. Для того, щоб зробити рімшот, широко відкрийте рот відтворити звук «ка». Наступний звук «pff» створюється без голосу. Не сильно надійти щоки і губами зробіть «пуфф». І, нарешті, звук «Kch». Поставте мову в положення як для виголошення «л». Накопите тиск у роті як при вдиху, але при цьому не захоплюючи повітря. Різко видихніть.
5
Коли ви чітко зможете виконувати базові звуки, починайте вимовляти різні біти. Спочатку повільно, поступово нарощує темпи, але при цьому чітко тримайте ритм. Якщо вам складно це робити самостійно, ставте собі метроном. Але якщо ви зробили помилку, не зупиняйтеся, продовжуйте біт.
6
Комбінуйте звуки в біти по вісім звуків. Ви можете знайти багато літератури і видеопособий, де запропоновані базові бітові комбінації, але імпровізація в бітбокс е тільки вітається.
7
Як можна більше слухайте бітбокс еров і тренуйтеся самостійно. Повторюйте запропоновані вам комбінації або пробуйте перекласти на бітбокс будь-яку вподобану мелодію.
8
Коли ви зможете в хорошому темпі і ритмі створювати біти, спробуйте додавати до них для різноманітності інші звуки - імітацію скрипки, луни, падіння крапель і так далі.