Як почистити теплообмінник котла.

Промивання теплообмінника котла бажано проводити один раз на рік після закінчення опалювального сезону, а також по необхідності в разі відхилення основних параметрів роботи котла (температури і тиску) від норми. Освіта значних відкладень накипу та інших речовин на пластинах теплообмінника призводить до істотного зниження його тепловіддачі. Самостійно промивку теплообмінників робити нераціонально. Для цього потрібне спеціальне обладнання, хімреагент і навички роботи, в т.ч. з визначення хімічного складу накипу.
Інструкція
1
При незначних термінах експлуатації теплообмінника замовте хімічну безрозбірної очистку пластин. Вона виробляється всередині теплообмінника з використанням спеціального обладнання та хімічних реагентів. Цей метод ефективний, економічний, швидкий і дозволяє значно продовжувати термін служби теплообмінника і підвищувати його продуктивність. Спосіб не підходить для деяких видів відкладень.
2
Для занадто забруднених теплообмінників, що мають тривалий термін експлуатації, вибирайте хімічну очистку з розбором теплоносія. Вона здійснюється як в сервісних центрах, так і безпосередньо на місці установки котла. При цьому методі очищення пластини витягують з теплообмінника і поміщають в спеціально підібраний відповідно до характеру відкладень миючий реагент. Після завершення хімічної реакції і видалення забруднень і відкладень пластини очищають водою і монтують назад у теплообмінник. Такий метод передбачає заміну ущільнень. Цей спосіб очищення - найдорожчий з наведених, але і найефективніший.
3
При багатьох видах забруднень, що порушують нормальну роботу теплообмінника , подходітгідродінаміческая очистка пластин (розбірна). Вона проводиться тільки в сервісних центрах. Пластини витягують з теплообмінника , ретельно очищають струменем води під високим тиском і встановлюють назад у теплообмінник. Основною перевагою цього методу є висока екологічність виключає застосування активних хімічних реагентів. Спосіб гідродинамічної очистки діє досить ефективно і є щадним для самого теплообмінника .
Зверніть увагу
Ефективна і своєчасна очистка теплообмінника істотно підвищує його продуктивність і зменшує періодичність необхідних очисток, що не тільки економить гроші, але і дозволяє підтримувати теплообмінне обладнання в нормальному робочому стані.
Корисна порада
Промивання теплообмінника варто довіряти тільки компаніям, які професійно займаються очищенням теплообмінного устаткування і має відповідні дозволи на проведення даного виду робіт.