Як відзначати хрестини. Як справляють хрестини.

Хрестини - важливе свято в житті батьків і малюка. До нього необхідно готуватися з усією серйозністю, починаючи від підготовки до самих хрестин, вибору хресних, до страв на святковому столі. Хрещені повинні супроводжувати дитину по життю, підтримуючи його і даючи поради.
Інструкція
1
Слід пам'ятати наступні моменти хрестин. Хрещеними мамою і татом не повинні бути подружжя, або пара, яка складається в близьких стосунках. Мати малюка не повинна заходити в церкву до 40 днів з дня народження дитини. Хлопчика повинен хрестити чоловік, дівчинку - жінка. Дитині можна дати два імені: одне при народженні, друге - при хрещенні. Вважається, що це допоможе вберегти його від життєвих негараздів.
2
На хресних з моменту хрещення малюка лягає велика відповідальність за духовний розвиток і виховання хрещеника. Так само вони можуть взяти на себе частину турбот по підготовці до свята. З незапам'ятних часів хрещеника прийнято дарувати іконку його святого розміром у зріст малюка. У наші дні зазвичай обмежуються просто іконкою, не звертаючи уваги на її розміри.
3
Усі витрати по хрещенню покладаються на хрещеного батька, він же дарує хрещеника хрестик і ланцюжок. Хрещена мати повинна купити хрестинну сорочку і рушник. Можна дарувати так само сережки, кільця, срібну ложечку, яка стане першою для дитини, коли він зможе їсти самостійно та ін. Також даруються дитячі Біблії, інші духовні книги.
4
Після закінчення церковної церемонії вся родина разом з хрещеними збирається за святковим столом. Керувати святом повинна та жінка, яка першою купала малюка або допомагала при купанні. В основному цю роль виконують бабусі дитини.
5
Головна страва на хрестинах - спеціальна каша, яку готують в горщику. За неї ведуться торги серед гостей, але перемогти обов'язково в підсумку повинен хрещений батько. Виручені гроші віддають матері дитини, а горщик з кашею акуратно розбивають об край столу. Кожен гість повинен спробувати цю кашу, а залишки зібрати і віднести своїм дітям. Зазвичай на хрестини готують борщ, різні каші, пироги.
6
Розважальна частина програми повністю залежить від фантазії батьків та їх матеріальних можливостей. Деякі в той же день урочисто садять дерево під гучні оплески гостей, інші потроюють пишний салют, треті своїми руками роблять пам'ятну книгу, в яку гості пишуть побажання і напуття малюкові.
Зверніть увагу
Заборонене блюдо на хрестинах - млинці. Вважається, що вони можуть принести нещастя дитині.