Як вибирати гірськолижні черевики.

Правильно підібрані гірськолижні черевики є основою комфортного і безпечного катання. Моделі класифікуються залежно від техніки катання. Вибір черевика - процес не швидкий. Іноді доводиться переміряти кілька пар, щоб, нарешті, знайти свій єдиний, в якому вам буде зручно, а значить і безпечно.
Вам знадобиться
  • каталог гірськолижних черевиків і кріплень
Інструкція
1
Правильно виберіть тип потрібних гірськолижних черевиків. Жорсткі черевики призначені для агресивного швидкісного спуску впевнено катаються лижників. Такі черевики зазвичай застібаються на 4 кліпси, що дозволяє щільно охопити черевиком ногу. Для спокійного і комфортного катання потрібно вибирати черевики помягче.
2
Одягніть черевики і зручно розташуйте в них ногу. Пальці не повинні упиратися, а п'ята повинна стояти на призначеному для неї місці.
3
Застебніть кліпси. Кліпси потрібно застібати почергово, поступово затягуючи. Застебнули - встали - поворухнули пальцями. П'ята не повинна підніматися від підлоги, а нога в цілому - ковзати і бовтатися. При цьому больові відчуття й оніміння в ній відсутні. Пальці повинні залишатися вільними, а сам черевик щільно облягати ногу.
4
Підтягніть ще кліпси, якщо вас все влаштовує. Встаньте, зробіть кілька кроків, присядьте кілька разів. Постарайтеся побути в черевиках хвилин 15. Якщо вас все влаштовує, відкладіть їх і приміряйте черевики іншого розміру, відчуйте різницю.
5
Виконайте те ж саме з черевиками того ж розміру, але іншої моделі. Таким чином, помірявши 2-3 пари, ви знайдете свою модель, в якій вам буде зручно.
Зверніть увагу
Дуже важко переноситься тривале знаходження в жорстких черевиках. І після кожного спуску їх необхідно розстібати. Адже нога в таких черевиках щільно затягнута, зусилля добре передається на лижу, підвищуючи, таким чином, керованість.
Корисна порада
Врахуйте, що надалі наповнювач вкладиша черевика прийме форму вашої ноги і кліпси доведеться застібати сільнее.Жесткость гірськолижних черевиків прийнято вимірювати за спеціальною шкалою, яку кожен виробник складає самостійно. Тому залежно від фірми, слід визначати для себе відповідний індекс жорсткості.