Як оформити сходи. Як оформити дерев'яну драбину.

Головним елементом заміського будинку, мабуть, можна назвати драбину . Ви закінчили її зводити, і вийшла величезна залізобетонна конструкція. Залишилося її оформити, але як? Зважте переваги і недоліки різних способів і виберіть варіант, який підходить лише тільки вам і вашому інтер'єру.
Інструкція
1
Сходи, облицьована деревом, може стати як найбільш витратним, так і найдешевшим варіантом оформлення, залежно від того, яке дерево ви виберете. Поза всяким сумнівом, дерево дуже затишний, теплий і довговічний матеріал. Для сходинок використовуйте такі породи, як бук, горіх, ясен або груша, а ось деревину хвойних порід (сосни, ялини та ялиці) переважно використовувати для подступенков.
2
Для того щоб підкреслити текстуру деревини, використовуйте шліфувальну машину з металевою щіткою, за допомогою якої видаліть тверді волокна, це дозволить вам отримати ефектний рельєфний малюнок. Щоб його виділити, покрийте щаблі фарбою, а потім відшліфуйте так, щоб фарба залишалася тільки в углубленіях.Учтіте, що дерево для облицювання сходів повинно бути сухим (в межах 12%). Їм можна оформити, як тільки щаблі, так і сходинки разом з подступенками.
3
Якщо по сходах багато ходять, тоді розумніше буде облицювати її плиткою. Краще всього використовувати клінкерну плитку. Цей матеріал дуже міцний і зовні привабливий. Щоб щаблі не були слизькими, вибирайте плитку з рельєфною поверхнею.
4
Дуже ефектно в оформленні сходів виглядає камінь. Найчастіше для цієї мети використовують граніт, мармур, травертин. Камінь дуже стійкий до забруднення і стирання. Також можна підібрати колірну гаму, відповідну вашому інтер'єру.
5
Крім традиційних матеріалів, для оформлення сходів можна використовувати ламінат, паркетну дошку, панелі МДФ, вологостійку фанеру і килимові покриття.
6
Модним елементом в оформленні сходів є підсвічування сходів. Точкові світильники монтують в подступенки, тим самим домагаючись неймовірного ефекту.
7
Перила прикрасьте різьбленням. Також за допомогою різьблення наносять візерунки на косоури. Крім перерахованих вище, часто для виготовлення елементів сходів використовують кольорові та чорні метали. Металеві частини можна забарвити полімерними фарбами і спеціальними лаками в усі кольори і відтінки.
Корисна порада
Гарне оформлення сходів полягає не тільки в її привабливою обробці, але і в створенні прілестнічного інтер'єру. У це поняття входять штучне освітлення простору, декорування огорож сходів і стіни, до якої вона примикає, а також організація підсходового простору.